Aktualizacja platformy webOS (źródło: LG Electronics)
(źródło: LG Electronics)

Starsze telewizory LG otrzymają aktualizację systemu webOS. Jakie urządzenia zyskają poprawki?

Firma LG Electronics wprowadzi zmiany w swojej platformie dedykowanej dla inteligentnych telewizorów. System webOS w najnowszej wersji ma trafić do wybranych urządzeń, które staną się jeszcze bardziej zaawansowanym centrum domowej rozrywki. Jakie zmiany trafią w ręce użytkowników?

Jakie telewizory otrzymają aktualizację webOS?

Użytkownicy inteligentnych telewizorów z systemem webOS otrzymają możliwość przeprowadzenia aktualizacji systemu. Szansa ta trafi w ręce posiadaczy modeli z serii OLED z 2022 roku, OLED Flex, OLED Objet Collection Posé oraz QNED Mini LED 8K z 2022 roku. Nadchodzące poprawki mają uczynić starsze domowe ekrany jeszcze bardziej inteligentnymi.

Planowane aktualizacje z czasem zostaną rozszerzone na jeszcze większą liczbę domowych ekranów. Obecnie na świecie pracuje 200 milionów inteligentnych telewizorów, których system został oparty o LG webOS.

Nowe telewizory OLEDy z serii evo (źródło: LG Electronics)
Nowe OLEDy z serii evo (źródło: LG Electronics)

Zmiany wprowadzane na platformę

Najnowsza wersja platformy webOS stanie się możliwością na dokładniejsze i szersze personalizacje telewizora. Urządzenie już na ekranie głównym, widniejącym po uruchomieniu sprzętu, w sposób automatyczny zaproponuje filmy i seriale zgodnie z preferencjami użytkownika.

Co więcej, widz może samodzielnie dostosować menu, dzięki czemu ulubione treści będzie można uruchomić szybciej niż dotychczas. Poprawki nadchodzą również do interfejsu Quick Card, gdzie treści oraz usługi są kategoryzowane automatycznie.

Obsługa platformy webOS w odświeżonej wersji ma stać się intuicyjna i dość zbliżona do korzystania z urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet. Dzięki temu użytkownicy będą mogli w łatwiejszy sposób obsługiwać swój telewizor, szybciej wyszukiwać i wybierać treści, a następnie odtwarzać je w sposób optymalny, stabilny i bezpieczny.