(źródło: Strava)
(źródło: Strava)

Strava i Oura łączą siły. Monitorowanie aktywności wchodzi na wyższy poziom

System operacyjny inteligentnego pierścienia Oura pozwala na zaimportowanie danych z jednej z najbardziej popularnych platform dla sportowców. Dzięki temu możliwe będzie lepsze monitorowanie stanu zdrowia, uzależnionego od wysiłku zarejestrowanego w Strava.

Dwóch specjalistów łączy siły

Strava to usługa dostępna w przeglądarce internetowej oraz aplikacji mobilnej, dedykowana dla osób, które cenią i pielęgnują swoją aktywność fizyczną. Platforma działa już od 2009 roku i pozwala na monitorowanie sportowych zmagań, takich jak bieganie czy jeżdżenie na rowerze, ale również rejestrowanie przechadzek górskich czy spacerów.

(źródło: Strava)
(źródło: Strava)

Z kolei Oura to firma, która zyskała na popularności przez inteligentny pierścień o zaawansowanych możliwościach. Funkcjonalność tego niewielkiego, ubieralnego na palec sprzętu jest podobna do inteligentnych zegarków czy opasek, jednak przybiera minimalistyczną formę, a produkt jest nieustannie aktualizowany i ulepszany.

Inteligentny pierścień (źródło: Oura Ring)
Inteligentny pierścień (źródło: Oura)

Teraz te dwa spore i wyspecjalizowane przedsiębiorstwa łączą swoje siły. Posiadacze inteligentnego pierścienia Oura oraz użytkownicy jednej z najbardziej popularnych platform dla sportowców na świecie mogą w jeszcze dokładniejszy sposób oceniać swoją aktywność fizyczną, a także ją poprawiać.

Nowe funkcje dla użytkowników Oura i Strava

Użytkownicy Oura mogą przeprowadzić proces importu danych z aplikacji Strava na konto Oura i dzielić się osiągnięciami w swojej społeczności, zarówno prywatnej, jak i publicznej. Dzięki tej możliwości użytkownicy są w stanie w lepszy sposób monitorować organizm, a także w łatwiej wyznaczać konieczny czas odpoczynku, aby lepiej i szybciej regenerować się po wysiłku.

Po przeniesieniu danych w aplikacji Oura wszelkie wyniki zarejestrowane na Stravie zostaną odzwierciedlone w codziennych podsumowaniach, takich jak gotowość czy aktywność. Co więcej, z systemu inteligentnego pierścienia użytkownicy mogą od razu publikować swoje wybrane osiągi na kanale Strava z dodatkowym oznaczeniem w postaci naklejek na temat poziomu regeneracji.

Zintegrowanie systemów należy uruchomić w sekcji Ustawienia, a następnie przejść do kanału Inne aplikacje, gdzie należy wybrać pozycję Strava, zalogować się, autoryzować oraz wybrać dane, które miałyby zostać zsynchronizowane.