dystans społeczny
Image by Alexandra_Koch from Pixabay

T-Mobile USA – rozwiązania IoT dla firm w czasie pandemii

Urządzenia Internetu Rzeczy to potężni sprzymierzeńcy w walce z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych. T-Mobile USA skomunikuje je z własną siecią i dostarczy przedsiębiorcom by ci mogli poprawić bezpieczeństwo na terenie zakładów przemysłowych.

Łączność od T-Mobile USA, urządzenia od partnerów

Urządzenia Internetu Rzeczy, które T-Mobile USA planuje dostarczyć wraz z partnerami biznesowymi, będą odpowiadały za przestrzeganie wdrożonych obostrzeń na terenie zakładu pracy. Będą również dbać o monitorowanie stanu zdrowia pracowników, wykrywając nawet wczesne symptomy mogące wskazywać na rychłe rozwinięcie się choroby u danej osoby.

Do ich funkcjonowania potrzebne jest połączenie sieciowe, dlatego T-Mobile USA dostarczy łączność w standardzie 4G LTE, serwery oraz oprogramowanie niezbędne do zbierania i prezentowania danych rejestrowanych przez urządzenia.

PIMMAP – nie tylko termometr

We współpracy z firmą PIMMAP, możliwe będzie dostarczenie urządzenia do masowej kontroli stanu zdrowia pracowników. Wydajność urządzeń pozwala na zbadanie 40 osób w ciągu zaledwie minuty, co pozwoli na uniknięcie powstającego tłoku przy wejściu na teren zakładu pracy.

Skaner Pimmap T-Mobile USA
fot. Sprint

Urządzenie, poza pomiarem temperatury, potrafi wykryć takie nieprawidłowości jak łzawienie oczu czy ogólne zmęczenie. Co naturalne, prawidłowość jego pracy i przyczyna objawów musi podlegać weryfikacji (nie zawsze wspomniane objawy oznaczają chorobę zakaźną) jednak pozwoli, już na wczesnym etapie, odseparować potencjalnie chorych pracowników od zdrowych.

Guardhat – kask podwójnego bezpieczeństwa

Oprócz urządzeń monitorujących stan zdrowia, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z Guardhat – kasku, który chroni swoich użytkowników nie tylko przed fizycznymi urazami, ale również przed infekcjami. W urządzeniu umieszczono bowiem czujniki mierzące odległość od pozostałych osób noszących Guardhat. Jeśli dystans między dwoma pracownikami będzie mniejszy niż zalecane w USA 6 stóp (ok. 1,83 metra), otrzymają stosowne powiadomienie.

T-Mobile USA - rozwiązania IoT dla firm w czasie pandemii
fot. Guardhat

Jak pandemia zmienia świat?

Rozwiązania, które już wkrótce T-Mobile USA zaproponuje klientom biznesowym, pomagają ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych. To właśnie dzięki pandemii nauczyliśmy się, jak ważny jest odpowiedni dystans społeczny i dbałość o własne bezpieczeństwo również w tym zakresie.

SARS-CoV-2 nie jest jedynym groźnym wirusem, z jakim mamy do czynienia, dlatego o środkach ostrożności warto pamiętać również wtedy, gdy nie mamy styczności z osobami mogącymi przenosić tego konkretnego wirusa. Dla własnego dobra – lepiej uważać.