A to ciekawe: TCL ma w ofercie routery obsługujące eSIM
fot. TCL

A to ciekawe: TCL ma w ofercie routery obsługujące eSIM

Podczas trwania targów MWC pojawiło się sporo nowości – tymi, które niestety pominęliśmy, były routery TCL. Firma przygotowała aż trzy nowe urządzenia, które mają zapewnić użytkownikom optymalną prędkość łącza zarówno w domu, jak i w podróży.

Nowe routery TCL

Linkhub 5G CPE HH515 to najszybszy router z prezentowanych nowości. Jak zapewnia producent, osiąga on ultraszybkie prędkości 5G aż do 4,67 Gb/s. Jednak, aby móc się przekonać o prawdziwości tych słów, należałoby go przede wszystkim przetestować – kto wie, może kiedyś się uda.

Urządzenie korzysta z dwuzakresowego Wi-Fi 6. Możemy sterować nim poprzez przystosowaną do tego aplikację, która umożliwia przełączenie trybu pracy z biznesowego na domowy w każdej chwili, w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Maksymalnie może obsłużyć do 256 połączeń jednocześnie.

Jeśli chodzi o wygląd, na szczęście nie przypomina w niczym tradycyjnych, kwadratowych routerów. Wręcz przeciwnie. Dodatkowym plusem jest kolor biały, co pozwala wpasować go w niemal każde otoczenie. Patrząc na niego można by pomyśleć, że jest to raczej mobilny głośnik Bluetooth.

Linkhub 5G CPE HH515
Linkhub 5G CPE HH515 fot. TCL

Linkhub LTE CAT6 Home Station HH63 również jest całkiem przyjemny w odbiorze. Dodatkowo producent daje nam wybór jeszcze lepszego dopasowania sprzętu do wnętrza, dzięki dwóm dostępnym kolorom — białym i czarnym.

Maksymalna prędkość pobierania to 300 Mb/s, ale tu fajną ciekawostką jest obsługa eSIM. Jeśli chodzi o liczbę urządzeń mogących działać jednocześnie, to tu jest ich zdecydowanie mniej, bo 32. Oczywiście także ma możliwość sterowania z aplikacji.

Linkhub LTE CAT6 Home Station HH63
Linkhub LTE CAT6 Home Station HH63 fot. TCL

Linkzone LTE CAT6 Mobile Wi-Fi MW63 to kolejne urządzenie, tym razem mobilne, oferujące maksymalną prędkość 300 Mb/s. Jest zdecydowanie mniejsze niż poprzednik, stworzone z myślą o tych, którzy potrzebują Internetu poza domem. Z łatwością skorzystasz z niego niemal wszędzie, nie zapominając, o tym, aby oczywiście znajdować się w zasięgu.

Tak jak poprzednik, router jest kompatybilny z eSIM i ma dedykowaną aplikację. Jego praca na baterii w założeniu wynosić będzie do kilku godzin, a w trybie czuwania powinien wyciągać do 300 godzin – przynajmniej tak zapewnia TCL. Dostępny będzie w dwóch kolorach — białym oraz czarnym.

Linkzone LTE CAT6 Mobile Wi-Fi MW63
Linkzone LTE CAT6 Mobile Wi-Fi MW63 fot. TCL

Ceny nie są znane

Na ten moment nie jest dostępna żadna informacja odnośnie ceny prezentowanych urządzeń. Możemy jedynie zakładać, że będzie ona mniej więcej na tym samym poziomie, co inne dostępne urządzenia, czyli w granicach 250 dolarów.

Na rynku europejskim routery mają zadebiutować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 roku.