Model A5KQ (źródło: Hisense)
Model A5KQ (źródło: Hisense)

Nowe telewizory marki Hisense już w Polsce. 120-calowy Laser TV zachwyca

Firma Hisense zaprezentowała tegoroczną gamę telewizorów, która już trafiła lub zaraz trafi do sprzedaży w Polsce. Wśród nich znalazły się m. in. cztery urządzenia działające w jakości miniLED oraz jeden gwarantujący rozdzielczość 4K, który cechuje się zaskakującymi możliwościami.

Jakość 4K osiągana dzięki technologii telewizji laserowej

Marka Hisense uznawana jest za pioniera w połączeniu projektora 4K ultrakrótkiego rzutu wraz z tradycyjną formą telewizora, gwarantującego tradycyjne możliwości smart. Technologia tego typu nazywana jest telewizją laserową, a tegoroczna seria L9H pozwala na wyemitowanie obrazów i nagrań o jeszcze lepszej jakości niż dotychczas.

Nowy laserowy telewizor 4K dostępny jest w dwóch rozmiarach, 100 oraz 120 cali, dzięki czemu możliwe jest stworzenie prawdziwego kina domowego, które spełni oczekiwania każdego widza. Oba rozmiary urządzeń z tej serii działają w standardach Dolby Vision oraz HDR10+, co pozwala na uzyskanie bogatego kontrastu, wysokiej jasności oraz szerokiej palety barw. Ponadto tegoroczne sprzęty Hisense mają dostęp do trybu Filmmaker, który pozwala na odtwarzanie filmów w oryginalnej jakości, bez wdrażania dodatkowych filtrów.

Częścią serii L9H jest laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu, wyposażonego w technologię Trichroma. Tego typu opcja zapewnia dokładne pokrycie barw, które sięga 107%, co oznacza, że na ekranie pojawić może się ponad miliard kolorów. Wrażenia z emisji filmów czy seriali wzmacnia jasność do 3 tysięcy lumenów, a antyrefleksyjność pozwala na cieszenie się ulubionymi programami niezależnie od pory dnia.

Najnowsze miniLED-y Hisense

Ekrany telewizorów miniLED wyposażone są w mnóstwo niewielkich rozmiarów diod, które odpowiedzialne są za tworzenie stref lokalnego wygaszania. Technologia ta daje widzom dostęp do wysokiej jakości obrazów, z zachowaniem kolorów, w tym intensywnej czerni i czystej bieli, oraz kontrastu na wysokim poziomie.

W dziedzinie telewizorów miniLED firma Hisense w tym roku zaproponowała aż cztery różne serie. Wzbudzająca największą ciekawość jest UXKQ, która została wyposażona w panel mini LED x. Również w tym przypadku producent zaproponował dwa odmienne rozmiary 65-calowy oraz 85-calowy. Częstotliwość odświeżania matrycy sięga 144 Hz, co – w połączeniu z Game Mode PRO – gwarantuje także dostęp do rozrywki w postaci gier.

W przypadku serii U8KQ, która jest ulepszeniem zeszłorocznej linii U8HQ, zaproponowano trzy różne modele, wśród których można wymienić ekran o 55, 65 i 75 calach. Wyświetlacze tej serii otrzymały panele typu miniLED PRO, a gama tegorocznych urządzeń przyniosła również serię U7KQ, obejmującą rozmiary ekranu takie, jak 55, 65 i 75 cali, jednak ekran ten przybiera tradycyjną wersję miniLED.

Nowe modele obejmują te same panele, w wariancie 55- i 65-calowym. Każdy z nowych telewizorów otrzymał dostęp do technologii Dolby Vision, HDR10+ oraz Dolby Atmos.

Propozycje chińskiej marki wprost dla graczy

Firma Hisense nie zapomniała też o graczach, a dowodem na to jest wprowadzenie serii E7KQ PRO w rozmiarach takich, jak 55, 65 i 75 cali. Urządzenia te otrzymały panele typu QLED, a ich częstotliwość odświeżania sięga do 120 Hz. Modele te otrzymały dostęp do funkcji ALLM, dzięki której zaraz po podpięciu sprzętu do konsoli możliwe jest uruchomienie trybu Game Mode PRO 144 Hz.

Marka rozszerzyła również swoją ofertę o kolejne wersje QLED z trzech różnych serii. A7KQ dostępny jest w rozmiarach 43 do 65 cali, A6KQ od 43 do 85 cali, natomiast A5KQ można wybrać sposród przekątnych 32 i 40 cali.