Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)
Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)

Nowe telewizory Philips TV trafiły na polski rynek. Co niesie seria The Xtra?

Do polskich sklepów z elektroniką trafiły nowe telewizory marki Philips. W serii The Xtra pojawiły się dwa modele urządzeń z wyświetlaczem MiniLED wyposażone w inteligentne strefy podświetlania. Poza tym gwarantują częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz oraz jasność 1000 nitów. Co jeszcze zaoferował producent?

Nowy model Philips TV zagwarantuje doskonały dźwięk

W polskich sieciach handlowych pojawił się telewizor Philips 9308 MiniLED 4K UHD. Model ten został wyposażony w trójstronne podświetlenie typu Ambilight, gwarantujące wciągające wrażenia dla widzów. Wysoka jakość obrazu uzyskiwana jest także dzięki wydajnemu procesorowi siódmej generacji Philips P5. Urządzenie gwarantuje jasność szczytową na poziomie 1000 nitów, a także częstotliwość odświeżania rzędu 120 Hz.

Telewizor 9308 MiniLED (źródło: Philips)
Telewizor 9308 MiniLED (źródło: Philips)

Technologia MiniLED, wraz z 98-procentowym pokryciem zakresu barwowego z DCI (Digital Cinema Initiative), zapewnia głęboką czerń, z jednoczesnym zachowaniem wysokiego poziomu kontrastu oraz żywych kolorów. Urządzenie obsługuje formaty treści takie, jak Dolby Vision, HDR10, HDR10+ oraz HLG.

Producent zadbał także o dobre wrażenie dźwiękowe, wdrażając głośniki o mocy 64 W. Zaprojektowany przez markę Bowers & Wilkins system 2.1 pozwala na uzyskanie głębokich efektów oraz wysokiej jakości dźwięku przestrzennego. 9308 MiniLED 4K UHD został wyposażony w złącza HDMI 2.1, eARC oraz technologię VRR, dzięki czemu treści są przesyłane z prędkością 48 Gb/s. Dodatkowo sprzęt jest kompatybilny z FreeSync Premium, co szczególnie spodoba się graczom.

Telewizor 9308 MiniLED (źródło: Philips)
Telewizor 9308 MiniLED (źródło: Philips)

Urządzenie oparte o system Smart TV może być obsługiwany za pomocą Asystenta Google czy Amazon Alexa. Ekran telewizora z serii Xtra zwieńczony został metalową ramką w kolorze antracytu, a także listwą na dole ekranu, który oddziela wyświetlacz od głośników. 9308 MiniLED dostępny jest w rozmiarze 55 cali w cenie 5999 złotych oraz 65 cali za 7499 złotych.

Nowy telewizor z minimalistycznym charakterem

Philips 9008 MiniLED to druga propozycja marki, która trafia do polskich sklepów. Urządzenie to, podobnie jak model 9308, gwarantuje inteligentne strefy podświetlania, odświeżanie na poziomie 120 Hz oraz jasność szczytową rzędu 1000 nitów. Również w tym przypadku producent zdecydował się na zainstalowanie procesora siódmej generacji, a także współpracę z głównymi formatami HDR.

Telewizor 9008 MiniLED (źródło: Philips)
Telewizor 9008 MiniLED (źródło: Philips)

Model 9008 MiniLED otrzymał w swoim wyposażeniu system głośników 2.0, który osiąga moc 40 W. Urządzenie może być obsługiwane głosowo za pomocą Amazon Alexa oraz Asystenta Google. Producent zdecydował się na złącza HDMI 2.1, eARC i technologię VRR, co gwarantuje prędkość przesyłu danych na poziomie 48 Gb/s. Urządzenie jest też kompatybilne z funkcją FreeSync Premium.

Domowy wyświetlacz został zwieńczony metalową ramką oraz nóżkami w kolorze antracytu, co nadaje telewizorowi minimalistycznego charakteru, który wpasuje się w każde pomieszczenie. Telewizor Philips 9008 MiniLED można zakupić w rozmiarze 55 cali za 4499 złotych, 65 cali za 5999 złotych oraz 75 cali za 7499 złotych.

Telewizor 9008 MiniLED (źródło: Philips)
Telewizor 9008 MiniLED (źródło: Philips)