Nowy standard dźwięku na telewizorach TCL w 2024 roku (źródło: Dolby Atmos)
Nowy standard dźwięku na telewizorach TCL w 2024 roku (źródło: Dolby Atmos)

Nadchodzi zupełnie nowy standard dźwięku Dolby Atmos dla telewizorów

Firma Dolby Laboratories, zajmująca się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań dźwiękowych, ogłosiła kolejną technologię. Dolby Atmos FlexConnect mają trafić na telewizory marki TCL już w przyszłym roku. Wygląda na to, że nadchodzi zupełnie nowy standard dźwięku telewizyjnego.

Nowa technologia Dolby Atmos w telewizorach TCL

Dolby Atmos FlexConnect jest nową funkcją, dzięki której połączenie systemu dźwiękowego telewizora z głośnikami bezprzewodowymi będzie znacznie łatwiejsze i pozwoli na uzyskanie ulepszonych wrażeń dźwiękowych. Zadaniem nowego rozwiązania ma być przeprowadzenie inteligentnego zoptymalizowania dźwięku dla dowolnego pomieszczenia. Oznacza to, że emitowane treści będą dostosowane do pokoju bez względu na zajmowane przez nas miejsce.

Najnowsza technologia Dolby Atmos FlexConnect ma zostać wdrożona do przyszłorocznej linii telewizorów marki TCL. Ponadto innowacja pojawi się w planowanej serii dodatkowych głośników bezprzewodowych tego samego producenta.

Telewizor marki TCL 55c645 (fot. oiot.pl)
Telewizor marki TCL 55C645 (fot. oiot.pl)

W jaki sposób działa nowa technologia?

Dolby Atmos FlexConnect ma stać się sposobem na rozwiązanie problematycznego lokowania głośników czy telewizora w pomieszczeniach. Często jesteśmy ograniczeni do stałego miejsca poprzez gniazdka, przebiegające przewody, a użytkownicy zdecydowanie częściej stawiają na estetykę, aniżeli wygodę czy doskonałą jakość emitowanego dźwięku. Dlatego też firma TCL wraz z Dolby Atmos wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów, wprowadzając system, który zapewni wysoką jakość brzmienia z każdego miejsca w danym pomieszczeniu.

Co istotne, innowacyjne rozwiązanie jest proste i szybkie w konfiguracji. Sprzęt nie wymaga dodatkowych przewodów, a tzw. mapowanie akustyczne wykorzystywane przez tę technologię wykorzystuje mikrofony, umieszczone w telewizorze. Ich zadaniem jest lokalizowanie poszczególnych głośników bezprzewodowych, kalibrując i tworząc optymalną strefę dźwięku. Taki sposób sprawia, iż muzyka czy inne treści audio są dynamicznie rozprowadzane.