Tesla Cyberquad
(fot. Tesla)

Szukasz quada dla dziecka? Tesla (tak, ta Tesla) ma coś dla Ciebie

Niewykluczone, że w przyszłości dzieci będą mogły jeździć samochodami Elona Muska. Zanim to jednak nastąpi, firma ekstrawaganckiego miliardera ma dla nich inną propozycję. Oto Tesla Cyberquad.

Elektryczny quad jednak trafił do sprzedaży

Na początku skupmy się na stwierdzeniu użytym w powyższym wstępie. Dzieci i prowadzenie samochodu? Bez obaw, nic nie wskazuje na to, aby najmłodsi mieli możliwość jeżdżenia autami po publicznych drogach. Możliwe jednak, że w pełni autonomiczne pojazdy, stworzone przez firmę Muska, które mogą zadebiutować w niedalekiej przyszłości, nie będą już potrzebować człowieka za kierownicą. Sterowane wyłącznie przez komputer mogą stać się środkiem transportu, który przewiezie dzieci, bez konieczności przebywania obok dorosłej osoby.

Co jednak z dziećmi, które chciałby już teraz poprowadzić elektryka? Tutaj interesującą propozycją wydaje się być Tesla Cyberquad. Co ciekawe, elektrycznego quada mogliśmy zobaczyć już w 2019 roku, gdy Elon Musk prezentował ładowność Cybertrucka. Wówczas nie było pewne, czy pokazany mały pojazd trafi do produkcji.

Tesla Cyberquad
(fot. Tesla)

Okazuje się, że wspomniany elektryczny quad jednak pojawił się w ofercie producenta. Został wprowadzony bez większego rozgłosu i skierowany jest do dzieci. Nie jest to więc pełnoprawny, duży quad o imponujących osiągach. Należy go raczej traktować jako zabawkę, ale trzeba przyznać, że całkiem interesującą.

Stylistyką Tesla Cyberquad wyraźnie nawiązuje do Cybertrucka, co jak najbardziej może się podobać. Całość wygląda futurystycznie, a uwagę zwracają między innymi świetlne pasy LED umieszczone z przodu i tyłu.

Tesla Cyberquad
(fot. Tesla)

Osiągi nie zachwycają – i bardzo dobrze

W związku z tym, że Tesla Cyberquad przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8 lat i starszych, producent musiał zachować umiar w oferowanych osiągach. Nie powinno więc dziwić, że maksymalną prędkość ograniczono do około 16 km/h. Ponadto, dostępny jest dodatkowy tryb zmniejszający maksymalną prędkość do około 8 km/h. Na biegu wstecznym można rozpędzić się także do 8 km/h.

Tesla Cyberquad na w pełni naładowanych akumulatorach przejdzie do około 24 kilometrów. Pełne ładowanie trwa natomiast do 5 godzin. Elektryczny quad został wyceniony na 1900 dolarów.