Cybertruck (źródło: Tesla)
Cybertruck (źródło: Tesla)

Tesla Cybertruck to samochód bez klamek. W jaki sposób jest otwierany?

Elektryczny pick-up marki Tesla, o naprawdę wyjątkowym wyglądzie i designie, nie otrzymał klamek. Jak więc go otworzyć? Elon Musk pokazał „magiczny”, ledwo widoczny przycisk, który pomoże właścicielowi dostać się do samochodu.

Pick-up z filmu science-fiction?

Oto samochód wyglądający, jakby dopiero co wyjechał z nagrań do filmu science-fiction. Chodzi tutaj oczywiście o Cybertrucka, głośnego pick-upa marki Tesla, którego projektowanie rozpoczęło się jakieś sześć lat temu. Jego charakterystyczny wygląd i kształt rzuca się w oczy – jednych zachwyci, u innych wywoła konsternację.

Planowanie pojazdu Elona Muska trwało dość długo, jednak w 2019 roku odbyła się jego oficjalna premiera. Podczas wydarzenia miała miejsce kłopotliwa sytuacja. Jeden z projektantów postanowił zaprezentować wytrzymałość pancernych szyb bocznych poprzez rzucenie w szkło stalowej kulki. Wbrew oczekiwaniom, szyby uległy zniszczeniu.

Mimo tej i kolejnych, dość licznych wpadek, takich jak wady układu hamulcowego, uszczelnień karoserii czy zawieszenia, fabryce marki Tesla udało się wyprodukować pierwszego Cybertrucka. Maszyna została zaprezentowana w lipcu br.

Tesla wyprodukowała auto bez klamek

Teraz, po kilku miesiącach od wielkiego święta w fabryce, pierwsi zainteresowani zaczęli zastanawiać się, w jaki sposób dostać się do wnętrza Cybertrucka. Faktycznie, gdy spojrzymy na pojazd, brakuje dość istotnego elementu – klamek. Zaczęto więc zadawać pytania, a podczas jednej z imprez sam Elon Musk pokazał, jak otworzyć drzwi.

Okazuje się, że auto rodem z filmów sci-fi zamiast tradycyjnych klamek, otrzymało przycisk. Dzięki niemu możliwe jest otwarcie drzwi na około 5 centymetrów, potem już można je zwyczajnie pociągnąć. Pomysł skomentował jeden z YouTuberów testujących wyjątkową Teslę. Marques Brownlee twierdzi, że dostanie się do samochodu zimą może być problematyczne.

Elon Musk już 2 lata temu wspomniał o braku klamek w projektowanym pojeździe. Cybertruck miał być również pozbawiony lusterek, jednak wtedy prawdopodobnie nie zostałby dopuszczony do jazdy przez wymogi prawne.