Cybertruck dla kota (źródło: Tesla)
Cybertruck dla kota (źródło: Tesla)

Tesla wprowadziła kartonowe legowisko dla kota. Podobno nawiązuje do elektrycznego Cybertrucka

Tesla, firma znana z produkcji samochodów elektrycznych, kolejny raz zaskoczyła swoich fanów i przeciwników pewnie też. Tym razem gamę nietypowych produktów tego przedsiębiorstwa zasiliło kartonowe legowisko dla kotów, ale nie byle jakie, mianowicie przypomina jeden z elektrycznych, nadchodzących pojazdów.

Kartonowe rozwiązanie dla kotów zapowiedzią premiery pickupa?

Jeden z najbardziej znanych producentów samochodów elektrycznych zasila gamę swoich nietypowych produktów. Tym razem, zaraz obok trunku czy „zabawkowych” miotaczy ognia, padło na kartonowe legowisko dla kotów, które swoim kształtem ma nawiązywać do nieustannie oczekiwanego Cybertrucka.

Najnowszy produkt marki elektryków został nazwany Tesla Cybertruck Cat i przez niektórych uznawany jest za zapowiedź nadchodzącej premiery dwa lata opóźnionego pojazdu. Choć pierwszy został już pokazany, a teksańska fabryka już świętowała, nie ogłoszono jeszcze daty oficjalnej sprzedaży elektrycznego pickupa o dość specyficznym kształcie i wyglądzie.

Tesla i jej legowisko dla futrzanego pupila

Odporny na wilgoć, dość wytrzymały, karton o pięciu warstwach, opisywany jest jako „półotwarte kocie gniazdo”. Wewnątrz tego trochę ekstrawaganckiego legowiska umieszczono tekturę falistą, której zadaniem jest „sprostanie naturze i codziennym potrzebom kotów”. Na ten temat pojawiają się różne głosy, jedne wspominają o konieczności drapania i ścierania, drugie zaś o potrzebach czysto fizjologicznych domowych pupili, co jednak wskazywałoby iż kartonowy domek jest kuwetą.

Pudełko osiąga wymiary 56 centymetrów długości, 41 centymetrów szerokości oraz 25 centymetrów wysokości i może zmieścić nawet 15-kilogramowego kota. Jak wynika z informacji, produkt jest pudełkiem typu do-it-yourself (DIY), a więc przyszły właściciel musi samodzielnie go złożyć.

Koszt tekturowego, mało zaawansowanego technologicznie legowiska dla kotów, sięga 13 dolarów, czyli ponad 50 złotych i jest dostępne tylko na chińskiej wersji strony sklepu.