Jak wyglądałyby księżniczki Disney'a, gdyby żyły?
fot. PIxabay

Jak wyglądałyby księżniczki Disney’a, gdyby żyły?

Viral to z założenia na tyle intrygujący filmik, który w mig staje się popularny. Internauci chętnie udostępniają go znajomym, którzy podają go dalej. Takich wideo jest na TikToku bardzo wiele i codziennie powstają nowe. Ostatnio popularność zdobył viral, który pokazuje przemianę animowanych księżniczek Disney’a w ich rzeczywiste odpowiedniki. Użyta została do tego sztuczna inteligencja.

Jak wyglądałyby księżniczki Disney’a, gdyby żyły?

Księżniczki Disney’a znane są chyba przez każdego. Ich popularność rozpoczęła się od czasu premiery Królewny Śnieżki w 1937 roku. Od tego momentu dało się zauważyć niezłą rewolucję w ich wyglądzie. Wyróżnić tu można trzy różne epoki animowanych księżniczek – Era Klasyki, Era Renesansu i Era New-Age. W każdej z nich było coś charakterystycznego i urzekającego.

Zapewne niejedna osoba, oglądając popularne bajki, zastanawiała się, skąd czerpana jest inspiracja do wyglądu każdej z dziewczyn. Małe fanki w swoich głowach układały obraz ulubionej bohaterki, często utożsamiając się z nią samą. Czy ich wyobrażenia miały coś wspólnego z rzeczywistością? Pewien Tiktoker postanowił to sprawdzić i przestawił swój filmik, w którym za pomocą sztucznej inteligencji pokazał realną wersję księżniczek. Mogliśmy zobaczyć, jak prezentują się „na żywo”.

Księżniczki Disney’a w prawdziwym życiu

To nietypowe wideo zdobyło już obecnie ponad 1,2 miliona polubień. Jego autor, Aubé, wykorzystał magię technologii i ożywił każdą z postaci. Dzięki temu fani mogli porównać swoje wyobrażenia z opracowaniem dokonanym przez AI.

Wielu użytkowników było pod wrażeniem, nie tylko niesamowitego podobieństwa przedstawionych twarzy do animowanych wersji, ale także dokładnością odwzorowania proporcji. AI wraz z połączeniem z morfingiem twarzy daje internautom sporo możliwości. Oczywiście nie chcą poprzestać tylko na księżniczkach, każdy jest ciekawy przekształceń twarzy ulubionych postaci z dzieciństwa.

Jak wyglądałyby księżniczki Disney'a, gdyby żyły?

I choć adaptacja animowanych postaci przez realnych aktorów nie jest daleka Disney’owi, to projekt Aube jest dość innowacyjny. Dzięki wykorzystaniu technologii sztucznej inteligencji możemy skonfrontować naszą wyobraźnię z komputerową wizualizacją. Tym bardziej, że postęp sprawia, że efekty stają się coraz bardziej realistyczne.

Jak wyglądają księżniczki odtworzone przez sztuczną inteligencję, zobaczycie w filmiku poniżej:

@tony.aube

Reply to @katleenrousseau Who do you want to see next?? #whenwomenwin #crazy #disney

♬ Winter – AShamaluevMusic