TP-Link Tapo C310 - nowa kamera Wi-Fi do domowego systemu monitoringu
fot. TP-Link

TP-Link Tapo C310 – nowa kamera Wi-Fi do domowego systemu monitoringu

TP-Link to uznana na rynku firma, znana głównie z rozwiązań sieciowych, a ostatnio także tych, skierowanych do obsługi inteligentnego domu. Właśnie dołączyła do oferty nową kamerę Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego.

TP-Link Tapo C310 zapewni bezpieczeństwo Waszej posesji

TP-Link stale rozwija swoje portfolio kamer do monitoringu. Obecnie w jego skład wchodzą dwa urządzenia, a niebawem dołączy do nich kolejny model, TP-Link Tapo C310. Będzie to pierwszy produkt z serii Tapo, spełniający założenia kamery zewnętrznej. Co potrafi?

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, najnowsza kamera do monitoringu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często spędzają czas poza domem i cenią bezpieczeństwo swojego mienia. W tym celu zastosowano tutaj 3 Mpix obiektyw kamery ze światłem f/2.2, który ma zapewnić bezproblemowy podgląd na twarze osób, nawet z większych odległości. Kamera nagrywa wideo w rozdzielczości 1296p (FullHD).

Dostępny jest również, który korzysta z podczerwieni oraz automatycznego przełączania barw. Wszystko to abyście mieli pewność, że Wasza kamera pozwoli zobaczyć obraz przed posesją nawet w niekorzystnym oświetleniu, lub jego całkowitym braku. Według producenta, maksymalna odległość, w jakiej może znajdować się obiekt w nocy, wynosi 30 metrów.

TP-Link Tapo to pierwsza kamera do monitoringu zewnętrznego z serii Tapo (fot. TP-Link)
TP-Link Tapo to pierwsza kamera do monitoringu zewnętrznego z serii Tapo (fot. TP-Link)

Nie mniej ważna jest sama ilość miejsca przeznaczonego na nagrania. W TP-Link Tapo C310 otrzymujemy 128 GB pamięci, którą dodatkowo możemy rozszerzyć poprzez kartę microSD. Ma to wystarczyć na 384 godziny (16 dni) przechowywania nagrań w wysokiej rozdzielczości.

Kamera Tapo C310 korzysta z modułu Wi-Fi, pracującego na częstotliwości 2,4 GHz. Maksymalna prędkość, z jaką przesyłane są dane, wynosi do 150 Mb/s (802.11n). Transmisja odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego, szyfrowanego połączenia.

Pogoda w Polsce zmienną jest, dlatego producent musiał odpowiednio dostosować urządzenie do warunków zewnętrznych. W tym celu w specyfikacji urządzenia znajdziemy odporność na wodę i pył klasy IP66. Może ono pracować w warunkach od -20 do 45 st. Celsjusza.

Z dodatków warto wspomnieć o czujniku ruchu, którego zadaniem jest wysyłanie powiadomienia na smartfona, kiedy zostanie wykryty niepokojący ruch. Co więcej, Tapo C310 ma wbudowany alarm, który skutecznie odstraszy nieproszonych gości. Urządzenie wyposażone jest także w mikrofon, który pozwoli na dwukierunkową wymianę audio. Na pokładzie mamy także obecność asystentów głosowych. Obecnie wspierane są dwa z nich: Asystent Google oraz Alexa.

TP-Link Tapo C310 przychodzi do nas w zestawie z elementami montażowymi, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu z jej umocowaniem (fot. TP-Link)
TP-Link Tapo C310 przychodzi do nas w zestawie z elementami montażowymi, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu z jej umocowaniem (fot. TP-Link)

Do sterowania kamerą użyjemy autorskiej aplikacji Tapo, dostępną na systemy Android oraz iOS. Możemy poprzez nią skonfigurować kamerę, a także kontrolować naszą posesję z każdego miejsca na świecie. Pozwala ona także na podgląd obrazu z nawet 32 kamer jednocześnie oraz zarządzanie innymi urządzeniami do inteligentnego domu z serii TP-Link Tapo.

TP-Link Tapo C310 będzie dostępna w cenie 250 złotych. Kamera objęta została 24-miesięczną gwarancją producenta.