Apple TV
(fot. pixabay.com)

tvOS 16 i aktualizacja dla HomePodów dostępne do pobrania

Użytkownicy przystawek Apple TV mogą już pobrać tvOS 16. Ponadto nowa wersja oprogramowania trafiła również na głośniki HomePod.

tvOS 16 – co nowego?

Apple w tym roku skupiło się głównie na aktualizacjach przeznaczonych dla iPhone’ów, iPadów, Apple Watchy i Maków. Natomiast przystawki Apple TV zostały zepchnięte na drugi plan. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Po prostu firma z Cupertino wybrała urządzenia cieszące się większą popularnością.

Nie oznacza to jednak, że właściciele Apple TV zostali zapomnieni. Co prawda, zmian jest jeszcze mniej niż w przypadku iOS 16 czy watchOS 9, ale tvOS 16 przynosi kilka nowości wartych odnotowania.

tvOS 16 wprowadza kompatybilność z kontrolerami Nintendo Switch (Joy-Cons i Pro Controller), obsługę HDR10+, pojawiła się dodatkowa zakładka pozwalają odkryć nowe treści w Apple TV+. Natomiast w aplikacji Apple Fitness+, w kluczowym momentach treningu, będą wywoływane wskaźniki intensywności, mające zwiększyć motywację podczas ćwiczeń.

Aktualizacja jest już dostępna na wszystkie wspierane przystawki Apple TV. W celu ręcznego pobrania tvOS 16 należy przejść do ustawień, następnie wybrać „System” i kliknąć na pozycję „Uaktualnienia”.

tvOS Apple TV
(fot. Apple)

HomePod – wersja oprogramowania 16.0

Apple wydało również nową wersję oprogramowania przeznaczoną dla głośników HomePod. Jeśli ktoś liczył na ciekawe nowości i nowe funkcje, to nie mamy dobrych informacji.

Jak wynika z informacji podanych przez Apple, aktualizacja oprogramowania, oznaczona po prostu liczbą 16, wprowadza tylko poprawki podnoszące wydajność i poprawiające stabilność pracy. Nie mamy więc do czynienia z jakimikolwiek odczuwalnymi zmianami.

Wypada zaznaczyć, że aktualizacja przeznaczona jest dla głośników HomePod i HomePod mini. Powinna pobrać się automatycznie, ale jeśli nie chcecie czekać, to proces instalacji można wymusić ręcznie z poziomu aplikacji Dom na iPhonie lub iPadzie.

Trzeba przyznać, że zarówno tvOS 16, jak i nowe oprogramowanie dla głośników HomePod, pod względem nowości rozczarowują. Cóż, może w przyszłym roku zespół Tima Cooka zdecyduje się na większy wysiłek i wprowadzi więcej zmian.