Xiaomi planuje nowe produkty dla Europy
fot. wikipedia

Gadżetów bez liku. Wiemy, czego możemy się spodziewać w tym roku od Xiaomi!

W kraju nad Wisłą fanów Xiaomi nie brakuje. Wydaje się, że w najbliższych miesiącach jeszcze ich przybędzie. Wszystko dzięki przeciekom i wielce obiecującym premierom. Oby tylko wszystko poszło zgodnie z planem.

Trudny rynek = większe wyzwania

Rynek europejski jest łakomym kąskiem dla każdego producenta elektroniki. Jest jednocześnie rynkiem bardzo trudnym. Kiedy Xiaomi wprowadzało swoją ofertę do europejskich sklepów, czyniło to w formie badania konsumenta. Dziś, kiedy chińska marka zadomowiła się na naszym podwórku, oferuje już znacznie więcej produktów. Wszystko ku uciesze klientów.

Ci, którzy znają Xiaomi wiedzą, że wachlarz oferowanych przez nich produktów jest jednak dużo większy. Pełna oferta giganta dostępna jest w macierzystym kraju. A fani z Europy, by wejść w posiadanie niedostępnego u nas sprzętu, często wybierają się na zakupy u chińskich kontrahentów. Narażają się jednak przez to na szereg niebezpieczeństw – uszkodzenie przesyłki, problemy ze zwrotem i przede wszystkim brak gwarancji.

Przecieki, przecieki, przecieki

Współczesna technologiczna arena nie może już obejść się bez przecieków. Firmom coraz trudniej utrzymać w tajemnicy swoje plany. W sieci jest też kilku uznanych i skutecznych tzw. leakerów. Jednym z nich jest pochodzący z Indii Sudhanshu Ambhore. Dzięki jego wiadomości europejscy klienci Xiaomi mogą szykować portfele na wydatki.

Według zdobytych informacji, na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy w Europie pojawi się szereg urządzań IoT od chińskiego producenta. Część już się potwierdza: w Polsce od 7 kwietnia dostępny jest Mi Robot Vaccum Mop Pro.

Na liście leakera znajdują się następujące produkty:

  • dla smart domów: Mi AIoT Router AC2350, Mi Smart Home Hub, Mi Temperature and Humidity Monitor 2, Mi Home Security Camera 1080p (magnetyczny uchyt), Mi Light Sensor FCA HK,
  • dla smart sprzątania: Mi Robot Vaccum Mop Pro, Mi Robot Vaccum Mop 1C, Mi Robot Vacuum Mop Essential,
  • dla gadżeciaży: Mi TV Stick, Mi True Wireless Earphones 2, Mi Portable Photo Printer, Mi Smart Standing Fan 1C, Mi Smart Standing Fan Pro, Mi LED Smart Bulb White,
  • dla miłośników kółek: Mi Electric Scooter 1S, Mi Electric Scooter Lite, Mi Electric Scooter Pro 2.

To spory arsenał nowości, na które warto czekać. Xiaomi coraz śmielej wkracza na rynek inteligentnych mieszkań i domów, zapełnia półki nowymi gadżetami i nie zapomina o fanach wiatru we włosach.

Pozostaje tylko liczyć na to, że przecieki okażą się prawdziwe. Tymczasem warto zapoznać się z recenzją produktu od Xiaomi, którą przygotował Paweł.