"Vegas Loop" (źródło: The Boring Company)
"Vegas Loop" (źródło: The Boring Company)

„Vegas Loop” ze zgodą na rozbudowę. Podziemne tunele Muska mają zredukować korki

The Boring Company może rozpocząć rozbudowę „Vegas Loop”. Sieć tuneli ma zostać rozszerzona o 40 kilometrów, a podróże mają się znacząco skrócić. Co zaplanował Elon Musk?

Rozbudowa „Vegas Loop” już zatwierdzona

W zeszłym tygodniu jeden z projektów Elona Muska otrzymał zgodę na rozbudowę. „Vegas Loop” to system podziemnych tuneli, znajdujący się pod Las Vegas. Jego celem ma być zmniejszenie korków na autostradzie.

Początkowo planowana rozbudowa miała dotyczyć 51 stacji, zeszłotygodniowa zgoda poprzestała jednak na 18. Sieć tuneli ma dzięki temu zostać poszerzona o kolejnych 40 kilometrów. The Boring Company póki co otrzymała zgody udzielone przez komisarzy hrabstwa Clark, znajdującego się w stanie Nevada. Nowo planowane stacje mają zostać ulokowane w Boulevard, niedaleko lotniska, w Chinatown, w pobliżu Uniwersytetu w Nevadzie, Placu Miejskiego w Las Vegas oraz Harmon Square.

Dzięki planowanym pracom podróż z lotniska do centrum kongresowego miałaby zajmować zaledwie 5 minut, co związane jest z odległością około 13 kilometrów, a koszt przejazdu miałby wynosić 10 dolarów. Obecnie „Vegas Loop” wynosi ledwo 3 kilometry, jednak – jak informuje firma – przez tunel przeprawiło się już milion pasażerów, przy czym jednodniowy szczyt wyniósł 32 tysiące osób.

"Vegas Loop" (źródło: The Boring Company)
„Vegas Loop” (źródło: The Boring Company)

Obawy i problemy związane z budową sieci tuneli

Komisja podjęła pozytywną decyzję po tym, jak Stephanie Allen, będąca adwokatem The Boring Company, wspomniała o pełnym sfinansowaniu projektu przez firmę Elona Muska. System poparty został przez sześcioro głosujących, przeciwko natomiast zdecydowała się zagłosować jedna z komisarzy.

Swoją decyzję argumentowała brakiem uwzględnienia pracowników kurortów oraz kasyn. Osoby te zgłaszały problemy z dotarciem do miasta z powodu prowadzonej budowy. Wśród uwag zgłoszono również niepokój związany z prowadzeniem prac w niedalekim sąsiedztwie lotniska.