Firma POLREGIO, czyli największy przewoźnik pasażerski na terenie Polski, wprowadza możliwość zakupu biletu na pociąg w automacie, który pozwala na wideorozmowę z e-kasjerem. Czy ta nowinka technologiczna pozwoli na skrócenie kolejek do kas biletowych i ułatwienie pasażerom samoobsługowego zakupu biletów?
Metody na rozwiązanie kolejek do kas
Na przestrzeni lat kupowanie biletów na pociąg diametralnie się zmieniło. Kiedyś zakup biletów u konduktora czy w tradycyjnej kasie były najbardziej popularnymi sposobami. Jednak długi czas oczekiwania w kolejkach skłonił przewoźników do poszukiwania nowych rozwiązań. Nie wystarczyły dodatkowe opłaty za zakup biletu u konduktora czy rozpowszechnienie biletomatów na stacjach, a nawet możliwość zakupu biletu przez internet. Kolejki jak były, tak nadal się zdarzają.
Dla sporej liczby osób, które nie boją się technologii, wykorzystanie biletomatu do zakupów to żaden problem, jednak osoby starsze czy też niekorzystające często z kolei mogą napotkać spory problem. Dlatego też POLREGIO wychodzi na przeciw oczekiwaniom pasażerów i pilotażowo wprowadza na stacje kolejowe Videomaty.
Videomat to znany już od lat biletomat, rozbudowany jednak o funkcję możliwości połączenia się w wideorozmowie z konsultantem Netiai, który, w przypadku problemów z dokonaniem zakupu biletu, jest w stanie pomóc pasażerowi.
Jak Videomat pomoże Ci kupić bilet?
Zakup biletu w Videomacie może przebiegać na kilka różnych sposobów. Gdy pasażer będzie chciał zakupić bilet, jednak pomoc w obsłudze będzie mu potrzebna, powinien wcisnąć odpowiedni przycisk, który automatycznie połączy automat z ContactCenter, które obsługiwane jest przez doświadczonych pracowników firmy Netia.
Konsultant może jedynie asystować pasażerowi w zakupie biletu, co pozwoli na nauczenie się tego procesu w przyszłości, a także może przejąć pulpit i zdalnie obsłużyć automat. W tym przypadku jego rola zakończy się na etapie płatności kartą przez podróżnego. Osoby, które będą potrafiły w pełni poradzić sobie z obsługą, nie zostaną automatycznie połączone z e-kasjerem, a Videomat będzie pełnił funkcję tradycyjnego biletomatu.
Videomaty mają być dostępne w godzinach 6 do 22. Pierwszych 10 urządzeń będzie dostępnych już niebawem. Planowane lokalizacje automatów to Kraków, Zielona Góra, Jarosław, Poznań, Świnoujście, Szczecin i Opole. Jak zapewnia firma POLREGIO, niebawem odbędzie się kampania reklamowa, która miałaby zachęcić pasażerów do korzystania z nowego urządzenia.