Zestaw do monitoringu (źródło: Signify)
Zestaw do monitoringu (źródło: Signify)

Signify rozszerza ofertę o zestaw do monitoringu. Inteligentny dom będzie bezpieczniejszy

Firma Signify w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wprowadzi do sprzedaży swoje nowe, inteligentne urządzenia. Ich działanie ma wspomóc użytkowników w utrzymaniu bezpieczeństwa mieszkań czy domów.

Inteligentny dom jeszcze bardziej bezpieczny, dzięki nowym technologiom Signify

Firma Signify, znana ze swoich rozwiązań w zakresie oświetlenia, zaprezentowała zestaw uzupełniający inteligentne światła. WiZ Home Monitoring, bo o nim mowa, pozwoli na łatwe zintegrowanie urządzeń oświetleniowych wraz z zabezpieczeniami, chroniącymi Smart Home przez nieproszonymi gośćmi.

Signify w swoim nowym produkcie WiZ zastosowało całą gamę smart technologii, rozpoczynając od inteligentnych alarmów świetlnych oraz kamer z noktowizorami, a kończąc na funkcji wykrywania ruchu SpaceSense. Funkcja ta została oparta o WiFi Sensing, dzięki której możliwe jest wykrycie nieoczekiwanych aktywności wewnątrz pomieszczeń przez każde kompatybilne z systemem urządzenie.

Dopełnieniem ochrony budynku może być kamera WiZ Indoor z dostępem do noktowizora, pozwalająca na uruchomienie kontroli i monitoringu domu w każdym momencie. Czujnemu oku tego urządzenia nie umknie podejrzany ruch ani dźwięk, natomiast aplikacja od razu wyświetli powiadomienie, gdy tylko urządzenie wykryje niespodziewaną aktywność.

Funkcje, które odstraszą włamywaczy i złodziei

Inteligentne oświetlenie WiZ w połączeniu z najnowszym zestawem do monitoringu pozwala użytkownikom na uruchomienie Home Monitoring. Funkcja ta znalazła swoje miejsce w zaktualizowanej i zoptymalizowanej aplikacji, która daje teraz również możliwość włączenia Automatyzacji Monitorowania. Dzięki tej opcji domownicy mogą kontrolować oświetlenie i cały dom w oparciu o jedno kliknięcie.

Inteligentny dom bezpieczniejszy niż dotychczas (źródło: Signify)
Inteligentny dom bezpieczniejszy niż dotychczas (źródło: Signify)

Wśród możliwych do uruchomienia automatyzacji znalazła się również tzw. Symulacja obecności. Funkcja ta sprawia, że zamontowane we wnętrzach światła samodzielnie się włączają i wyłączają, dzięki czemu osoby postronne są powiadamiane o fikcyjnej obecności domownika w budynku. Aplikacja pozwala na dostosowanie tej opcji, gdzie możliwe jest ustawienie poziomu jasności, zakresu migania świateł oraz rodzaju emitowanych kolorów.

Zestaw WiZ Home Monitoring będzie dostępny w sprzedaży od 15 czerwca w rekomendowanej cenie wynoszącej 899 złotych, natomiast kamera WiZ Indoor ma pojawić się już w drugiej połowie maja za 499 złotych.