(źródło: IKEA)
(źródło: IKEA)

Możesz sprawdzić w wyszukiwarce Google, jak mebel z IKEI będzie wyglądał w Twoim salonie

Użytkownicy wyszukiwarki Google i jednocześnie klienci sieci sklepów IKEA mogą już przeglądać produkty w 3D bezpośrednio wewnątrz okna przeglądarki. Jak można to uruchomić?

Coś więcej niż tylko zwierzęta w 3D

Google wprowadza do swojej przeglądarki coraz więcej obiektów, które można obejrzeć w 3D. Teraz ta opcja nie będzie dotyczyła jedynie zwierząt, ale również produktów sieci IKEA. Wystarczy wpisać właściwą nazwę produktu i z poziomu wyszukiwarki możliwe będzie uruchomienie obiektu w widoku 3D.

Taka opcja była już wcześniej dostępna, ale jedynie w witrynie sklepu, gdzie również można wypróbować dany obiekt w swoim otoczeniu, w rzeczywistości rozszerzonej i sprawdzić czy jest odpowiedni dla miejsca, w którym planujesz go umieścić. Póki co niestety ta możliwość dostępna jest wyłącznie na iOS.

W jaki sposób oglądać produkty IKEA w 3D?

Aby wypróbować tę opcję należy w wyszukiwarce Google na urządzeniu mobilnym wpisać nazwę produktu. Co istotne, żeby ta możliwość pojawiła się w wynikach wyszukiwania, należy wpisać zarówno nazwę własną danej serii przedmiotów po szwedzku, jak i angielską nazwę przedmiotu, czyli np. „BROR Trolley”.

Po uruchomieniu procesu szukania, w wynikach wyświetli się opcja „View in 3D”. Teraz wystarczy już tylko jedno kliknięcie, aby możliwe było obejrzenie danego produktu dosłownie z każdej strony. Co również istotne – opcja ta nie wyświetla się na samej górze wyników wyszukiwania, dlatego konieczne jest spojrzenie nieco niżej.

Trzeba wspomnieć o tym, że nie każde wyszukiwanie produktów skutkuje wyświetleniem możliwości widoku 3D. Najprawdopodobniej nie jest możliwe włączenie obrazów żywności – może dlatego, że raczej byłoby to nieprzydatne.