zeroemisyjne
fot. Unsplash.com

Colorado Utility zablokowało tysiące domowych termostatów

Klienci firmy Xcel Energy, podczas ostatniej fali upałów, która nawiedziła Kolorado, zostali odcięci od możliwości zmiany temperatury w swoich domach. Jak podaje filia ABC Denver7, powodem przejęcia kontroli nad inteligentnymi termostatami miało być wystąpienie zagrożenia energetycznego. 

Potrzebna energia

Ponad 22000 osób, zapisanych do programu Xcel Colorado AC Rewards, nie mogło ochłodzić swoich domów powyżej pewnej temperatury podczas fali upałów, kiedy ciepło sięgało momentami 33°C. Termostaty blokowały domową temperaturę przed spadkiem poniżej założonego progu, wysyłając informację zwrotną do swoich klientów. Brak możliwości ustawień spowodowany był wysokimi temperaturami i rosnącym zapotrzebowaniem na energię.

Klienci firmy, korzystający z inteligentnych termostatów, uczestniczą w programie nagród, który zapewnia im jednorazowy kredyt o wartości 100 dolarów. Z kolei z każdym kolejnym rokiem uczestniczenia w programie otrzymują wynagrodzenie w postaci 25 dolarów. Firma zapewnia, że jej innowacyjne rozwiązanie to świetny sposób na oszczędzanie energii, wspomagające jednocześnie mądre zarządzanie temperaturą w domu. 

Trzęsienie ziemi pęknięcia
źródło: Pixabay

Fala upałów w zachodnich Stanach Zjednoczonych

Jak łatwo się domyślić, spora część klientów wyraziła niezadowolenie sytuacją, która wydarzyła się na terenie Kolorado. Firma przyznała się do chwilowego uniemożliwienia sterowania oprogramowaniem jednocześnie stwierdzając, że awaria systemu może doprowadzić do sytuacji kontrolnych, których nie sposób uniknąć. Przy okazji Xcel jasno zaznaczył, że należy pamiętać o formie programu – jest on dobrowolny.

Ubiegły, jak i obecny tydzień, nie jest łatwym okresem dla mieszkańców zachodnich Stanów Zjednoczonych. Społeczność została wezwana do oszczędzania energii w ciągu najbliższych dni, aby uniknąć przerw w dostawie prądu. 

Ekstremalne zjawiska pogodowe oraz wzrost globalnych temperatur są coraz częstszym zjawiskiem, których nie należy ignorować. Mimo pojedynczych potknięć, warto dawać szanse nowym innowacjom gdyż to od nich może zależeć nasza przyszłość.