Xiaomi szaleje w kuchni - Mi Home Mijia Smoke Stove Set S1 obsługiwane gestami

Xiaomi szaleje w kuchni – Mi Home Mijia Smoke Stove Set S1 obsługiwane gestami

W Polsce firma Xiaomi znana jest przede wszystkim ze swoich smartfonów, tabletu, hulajnóg, ale też coraz częściej ze śmielej wprowadzanych do Polski części systemu Smart Home. Warto wiedzieć, że portfolio firmy jest dużo szersze niż tylko odkurzacze, oczyszczacze powietrza czy elementy oświetlenia, które znajdziemy na polskich półkach sklepowych. Idealnym tego potwierdzeniem jest premiera Xiaomi Mi Home Mijia Smoke Stove Set S1. Co to takiego?

Jak bardzo smart mogą być urządzenia kuchenne?

Mi Home Smoke Stove Set S1 to zestaw urządzeń AGD, na który składa się okap Mijia Range Hood S1 i inteligentna kuchenka gazowa Mijia Gas Stove S1 4500W. Ich głównym wyróżnikiem jest możliwość obsługi gestami. Niech ja pomyślę… gdzieś to już widziałam. Sama w domu mam okap Amiki, który można obsługiwać dokładnie w ten sposób, więc jeśli zestaw Xiaomi nigdy nie trafi do sprzedaży w Polsce, na otarcie łez możecie skierować swoje kroki ku producentowi z polskim rodowodem.

Xiaomi szaleje w kuchni - Mi Home Mijia Smoke Stove Set S1 obsługiwane gestami

Wracając jednak do bohaterów niniejszego wpisu, za pomocą gestów możemy włączyć i wyłączyć je, jak również regulować poziom nawiewu okapu – przesuwając ręką w lewo lub w prawo bezpośrednio przed nim. Jest to możliwe dzięki czujnikom podczerwieni, które wychwytują nasze ruchy.

Na tym jednak ich “inteligencja” się nie kończy. Z racji tego, że jest to zestaw, w jakiś sposób jego składowe muszą ze sobą współpracować. A sposób jest prosty – okap włącza się automatycznie, gdy tylko wykryje wydobywające się z garnków opary i, co więcej, dostosowuje intensywność ich wyciągania (czy też ssania) do potrzeb – w zależności od ilości dymu.

Xiaomi szaleje w kuchni - Mi Home Mijia Smoke Stove Set S1 obsługiwane gestami

Czas na “standardowe” parametry

AGD, jakkolwiek inteligentne, to wciąż AGD i ich parametry są nie bez znaczenia. Mijia Gas Stove S1 4500W jest niewielką kuchenką gazową z tylko dwoma palnikami – trudno powiedzieć, czy w ofercie firmy w przyszłości znajdą się też większe rozwiązania, ale coś czuję, że tak będzie. 

Okap oferuje maksymalną prędkość 1010 obr./min., dzięki wbudowanemu silnikowi o średnicy wirnika 256mm, a szerokość okapu to 900 mm – w sam raz, by pokryć całą powierzchnię kuchenki. 

Cena zestawu nie wydaje się wysoka

Urządzenia wchodzące w skład Xiaomi Mi Home Smoke Stove Set S1 zostały wycenione na ok. 400 dolarów.