Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner - najsprytniejszy z inteligentnych odkurzaczy?

Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner – najsprytniejszy z inteligentnych odkurzaczy?

Firma Xiaomi właśnie zaprezentowała robota sprzątającego, którego głównym atutem ma być jeden z wymiarów, a konkretnie wysokość. Zgodnie z zapewnieniami, Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner zmieści się pod zdecydowaną większością szafek.

Co do zasady, zdecydowana większość inteligentnych robotów sprzątających wygląda bardzo podobnie. Okrągłe konstrukcje, przemierzające wzdłuż i wszerz podłogi naszego mieszkania, by wymieść zabrudzenia nawet z najtrudniej dostępnych miejsc.

W dotarciu do wszystkich zakamarków pomieszczenia, inteligentnym odkurzaczom nieco przeszkadzają ich wymiary. W przypadkach, gdy to wysokość jest najistotniejsza, trudno o jednoznacznie najlepszą rekomendację. To jednak właśnie się zmieniło, za sprawą Xiaomi i odkurzacza, którego atutem jest właśnie wysokość.

Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner – jest naprawdę cienki!

Jak zapewnia producent, wysokość Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner to zaledwie 5,5 centymetra. Oznacza to, że odkurzacz będzie w stanie wczołgać się nawet pod naprawdę nisko posadowione meble, by wymieść spod nich zbierający się kurz. Na tle rynkowej konkurencji, przedstawione wizualizacje nowego odkurzacza prezentują się imponująco!

Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner
Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner

Wymiary to nie wszystko

Oczywiście, wysokość to niejedyny atut nowego odkurzacza Xiaomi. Dzięki wyposażeniu w skaner ToF 3D i nawigację wizualną robot potrafi poruszać się z wysoką dokładnością, a za efekt czystości odpowiada silnik o wysokiej mocy ssania – 2000 Pa.

W zależności od trybu (odkurzanie albo odkurzanie z mopowaniem) Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner może korzystać ze zbiornika na kurz o pojemności 500 ml, albo hybrydowego zbiornika na kurz (200 ml) i wodę (220 ml) w jednym.

Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner
Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner

Sterowanie odkurzaczem odbywa się z poziomu aplikacji Xiaomi Mijia.

Chińska cena Xiaomi Mijia Ultra-thin Robot Vacuum Cleaner to, w przedsprzedaży, 1999 juanów czyli około 1150 złotych. Taki mikrus w takiej cenie to ciekawa propozycja.