Klimatyzator sterowany danymi z opaski w trosce o zdrowy sen: Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version

Klimatyzator sterowany danymi z opaski w trosce o zdrowy sen: Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version

Xiaomi zaprezentowało klimatyzator, który dostosuje parametry pracy na podstawie danych o Twoim zdrowiu zbieranych przez opaskę Mi Band. A wszystko to, by nocny spoczynek odbywał się w tak komfortowych warunkach, jak to tylko możliwe.

O idei nocnego klimatyzatora słów kilka

Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version wygląda dokładnie tak, jak każdy inny klimatyzator. Ot biała, sporej wielkości prostokątna skrzynka umieszczana, co do zasady, w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. W dodatku, działa dokładnie tak, jak każdy klimatyzator – dba o to, by w pomieszczeniu utrzymywała się dokładnie taka temperatura, jakiej oczekuje użytkownik. Co sprawia, że w jego nazwie pojawiły się słowa Sleep Version?

Przede wszystkim, udoskonalony tryb pracy nocnej, w którym urządzenie usiłuje stać się niemal niezauważalne dla osób przebywających w pomieszczeniu. Jego głośność spada do poziomu zaledwie 18 decybeli, wyświetlacz zostaje wyłączony a jeśli wcześniej włączony był tryb nawiewu kierunkowego – również zostanie zdezaktywowany.

Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version
fot. Xiaomi

Dbałość o zdrowy sen przejawia się, w przypadku Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version znaczącym obniżeniem głośności pracy urządzenia, zaprzestaniu generowania dodatkowego światła oraz uniknięciu sytuacji, w której klimatyzator będzie dmuchał w jeden punkt, co może doprowadzić do przeziębienia użytkownika.

Na tym jednak nie koniec prozdrowotnych innowacji. Nowy klimatyzator Xiaomi oferuje również rozwiązania inteligentne.

Opaska i klimatyzator: para dla zdrowego snu

Temperatura ludzkiego ciała, w ciągu nocy, zmienia się, w zależności od trwającej w danym momencie fazy snu. Dysponując takimi informacjami, klimatyzator będzie mógł regulować temperaturę w pomieszczeniu, by dostosować ją do rytmu dobowego użytkownika. Pytanie tylko, skąd mógłby je czerpać?

Jako, że Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version jest częścią ekosystemu marki Xiaomi, może skorzystać z danych zbieranych przez inny jego element, w tym przypadku, opaskę Xiaomi Mi Band, wyposażoną w technologię śledzenia snu. Dzięki temu, temperatura w sypialni będzie optymalna przez cały czas trwania nocnego spoczynku.

Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version
fot. Xiaomi

Xiaomi Mijia Air Conditioner Sleep Version jest już dostępny w chińskim sklepie internetowym marki. Jego cenę ustalono na poziomie 2099 juanów, czyli około 1250 złotych.