Inteligentny zamek M20 (źródło: Xiaomi)
Inteligentny zamek M20 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi ma nowy inteligentny zamek. Tym razem urządzenie otrzymało ekran

Chiński rynek wzbogacił się o nowy inteligentny zamek do drzwi produkcji Xiaomi. M20, choć z wyglądu podobny do poprzedników, ma jeden istotny i wyróżniający go element.

Inteligentny zamek M20 z szerokokątną kamerą

Nowy zamek Xiaomi Mijia Smart Door Lock M20 Large Screen Edition został wyposażony w 3,97- calowy ekran IPS, który umożliwia podgląd z kamery. Zastosowana kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 2K i pozwala na nagrywanie szerokiego pola widzenia 180 stopni.

Inteligentny zamek M20 (źródło: Xiaomi)
Inteligentny zamek M20 (źródło: Xiaomi)

Rejestrowane nagrania mogą być przesyłane i odtwarzane w czasie rzeczywistym na wielu ekranach urządzeń typu smartfon, telewizor czy laptop. Kamera uzyskuje wysoką jakość również w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Inteligentny zamek M20 (źródło: Xiaomi)
Inteligentny zamek M20 (źródło: Xiaomi)

Zamek Xiaomi, który zmieni głos w interkomie

Inteligentny sprzęt M20 otrzymał dostęp do algorytmu, który pozwala na monitorowanie i nagrywanie, a także ciągłe kontrolowanie nieprawidłowości w obrębie drzwi wejściowych. Dzięki niemu możliwe jest również uruchomienie systemu wczesnego ostrzegania. Przechowywanie nagrań dostępne jest za darmo przez 3 dni w chmurze.

Zamek otrzymał również dodatkową funkcję, która umożliwia przeprowadzanie modulacji głosu użytkownika w czasie rzeczywistym, co może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo. Taka funkcja pozwala na zmianę głosu, aby niemożliwe było przewidzenie wieku czy płci osoby, znajdującej się w domu. Inteligentny zamek M20 może być otwierany za pomocą odcisków palca i głosu, a także przy użyciu modułu NFC czy smartfona.

Zamek działa w oparciu o zasilanie ośmioma bateriami, których żywotność wynosi około 12 miesięcy, natomiast panel wewnętrzny z ekranem otrzymał baterię o pojemności 5 Ah, której jedno ładowanie wystarcza na czas od 4 do 6 miesięcy.

Cena tego inteligentnego zamka na rynku chińskim wyniesie 1899 juanów, czyli około 1230 złotych. Teraz dostępny jest w przedsprzedaży za 1499 juanów (niecałe 970 złotych).