Electric Scooter 4 Pro 2. gen (źródło: Xiaomi)
Electric Scooter 4 Pro 2. gen (źródło: Xiaomi)

Xiaomi prezentuje nowe hulajnogi elektryczne. Zasięg 60 km jest obiecujący

Marka Xiaomi zaprezentowała dwie nowe hulajnogi elektryczne. Do propozycji producenta dołącza druga generacja Electric Scooter 4 Pro oraz Electric Scooter 4 Pro Lite. Jakie ulepszenia wprowadzono do pojazdów?

Mobilność i prostota niewielkich pojazdów

Hulajnogi elektryczne można spotkać już w każdym zakątku Polski. To stosunkowo tani i czysty środek transportu, którym w teorii zmieścimy się wszędzie i dodatkowo nie będziemy borykać się z brakiem miejsc parkingowych czy opłatami za nie. Na rynku jest w czym wybierać, bo urządzenia tego typu produkowane są przez liczne firmy, w tym te, które znane są przede wszystkim z tworzenia sprzętu elektronicznego.

Jednym z popularnych przedsiębiorstw, zaangażowanych w poszerzanie portfolio hulajnóg elektrycznych, jest oczywiście marka Xiaomi. Do linii pojazdów tego producenta dołączył Electric Scooter 4 Pro drugiej generacji oraz Electric Scooter 4 Lite drugiej generacji.

Electric Scooter 4 Pro 2. gen (źródło: Xiaomi)
Electric Scooter 4 Pro 2. gen (źródło: Xiaomi)

Parametry nowych hulajnóg Xiaomi

Pierwsza z propozycji, czyli Electric Scooter 4 Pro (2. gen) to ulepszona wersja modelu 4 Pro, który pojawił się na rynku w 2022 roku. Hulajnoga ta może pochwalić się silnikiem o mocy znamionowej 400 W, szczytowa natomiast może sięgać aż do 1000 W. W porównaniu do starszej propozycji parametry te wzrosły kolejno z 350 W oraz 700 W – różnica więc będzie odczuwalna.

Poprawie uległy także jej możliwości. Teraz kierujący tym pojazdem elektrycznym może wyjeżdżać na wzniesienia o nachyleniu 22 stopni (o 2 stopnie więcej w porównaniu do modelu z 2022 roku). Hulajnoga została wyposażona w akumulator o pojemności 468 Wh, co przekłada się na zasięg do nawet 60 kilometrów. Opony poszerzono do 60 milimetrów. Choć zmiany te z pewnością wpłyną na lepszą jakość jazdy, niestety hulajnodze „przytyło się” o 2,5 kilograma – masa Electric Scooter 4 Pro (2. gen) plasuje się na poziomie 19 kilogramów.

Xiaomi zaprezentowało także drugą hulajnogę, a jest nią model 4 Lite (2. gen). W tym przypadku ulepszeń nie jest wiele, choć zasięg wzrósł do 25 kilometrów (o 5 kilometrów więcej w porównaniu do pierwszej generacji). Pojazd otrzymał 10-calowe opony pneumatyczne, a jego masa wynosi teraz 16,2 kilograma – 0,6 kilograma więcej niż 4 Lite (1. gen).