Xiaomi zaprezentowało mini projektor z trybem dla graczy
(fot. Xiaomi via NotebookCheck)

Xiaomi zaprezentowało mini projektor z trybem dla graczy

Mini projektor Xiaomi z funkcją gamingu został wprowadzony w Chinach. Mimo, że informacje o rozszerzeniu dystrybucji nie są jeszcze podane, to znając rozmach Xiaomi, możemy spodziewać się europejskiej premiery w niedalekim czasie. Przyjrzyjmy się więc Xiaomi Projector Mini, zanim jeszcze pojawi się na półkach sklepowych.

Mini projektor o dobrej specyfikacji

Ten niewielki gadżet posiada specyfikację, która jak najbardziej może okazać się wystarczają dla wielu potencjalnych użytkowników. Rozdzielczość to bowiem HD 720p, a maksymalna jedność wynosi do 250 ANSI lumenów, co powinno przełożyć się na zadowalającą jakość obrazu w ciemniejszych pomieszczeniach.

Warto jeszcze wspomnieć, że Xiaomi Projector Mini wyświetla obraz w proporcji 16:9, a współczynnik projekcji to 1,2:1. Do tego dochodzi tryb gry, w którym wartość opóźnienia wynosi 40 ms. Dodatkowo ma jeszcze „inteligentną” funkcję słabego niebieskiego światła, dzięki której ma nie męczyć oczu nawet najwytrwalszych graczy.

Skoro już mówimy o wytrwałych graczach, to wypada wspomnieć o żywotności samego urządzenia. Według producenta deklarowana żywotność ma osiągać 20000 godzin, czyli 833 dni. Jeśli chodzi o czas pracy na akumulatorze, to Xiaomi Projector Mini ma działać przez około 2 godziny. 

Z pewnością dla wielu klientów ważną kwestią będą wymiary urządzenia, które jak najbardziej można zabrać ze sobą. Ten niewielki projektor waży zaledwie 1,2 kg, a jego wymiary wynoszą 95 x 98 x 153 mm. Został on wyposażony we wbudowane głośniki o mocy 8W, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. W kwestii dostępnych złączy, to mamy HDMI, USB 2.0 i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Xiaomi Projector Mini
Xiaomi Projector Mini (źródło: Xiaomi via NotebookCheck)

Kilka przydatnych dodatków

Wśród ciekawszych rozwiązań w Xiaomi Projector Mini zdecydowanie mamy wygodę podłączenia do innych urządzeń. Jednym dotknięciem projektor podłączysz ze swoim smartfonem (funkcja NFC). Projektorem możesz sterować też głosowo poprzez Xiao AI albo aplikację Mijia. Oprócz tego posiada on funkcję autofokusa, dzięki której nie stracisz czasu na żmudnej regulacji ostrości obrazu.

W Chinach mini projektor Xiaomi Projector Mini został wyceniony na 2799 juanów (około 1889 złotych). Jeśli zastanawiasz się, jak wypadają projektory Xiaomi, to zapraszamy do recenzji modelu Wanbo T6 Max.