Domofon zintegrowany z zamkiem dla pełnej kontroli drzwi: Yale Linus Smart Lock i IP DoorBird

Domofon zintegrowany z zamkiem dla pełnej kontroli drzwi: Yale Linus Smart Lock i IP DoorBird

Firma Yale poinformowała o nowej funkcjonalności zamka Yale Linus Smart Lock – integracji z domofonem IP DoorBird. Dzięki temu żadna wizyta pod drzwiami nie pozostanie niezauważona.

Możliwość zdalnego otwierania drzwi do domu to bardzo istotny atut, zwłaszcza wtedy, gdy z jakiś powodów nie możemy sami podejść do drzwi. Niezależnie od tego, czy w danym momencie, po prostu, nie ma nikogo w domu, osoba pozostająca wewnątrz nie porusza się samodzielnie, albo, znacznie bardziej prozaicznie, nie chcemy przerywać posiedzenia we wiadomym miejscu, obsługa zamka z poziomu smartfona to czysta wygoda.

Sam zamek to jednak dopiero połowa sukcesu. Otwierając drzwi zdalnie, dobrze byłoby wiedzieć, kto stoi po drugiej stronie, a czasem przydałoby się zamienić z tą osobą kilka słów. W tym celu świetnie sprawdzają się inteligentne dzwonki do drzwi.

Czy te rozwiązania mogłyby pracować zgodnie? Oczywiście, na przykład wtedy, gdy dzwonek zastąpimy domofonem połączonym z zamkiem. To właśnie rozwiązanie, które proponuje Yale.

Jedno urządzenie, wiele zalet:

Jak informuje Yale, integracja domofonu i zamka ma trzy, najistotniejsze zalety:

  • Możliwość ciągłego monitorowania drzwi dzięki wbudowanej kamerze. Dodatkowo, dzięki czujnikowi ruchu otrzymamy powiadomienie, gdy tylko ktoś podejdzie pod drzwi.
  • Możliwość zdalnego otworzenia drzwi i prowadzenia dwustronnej komunikacji z gościem niezależnie od miejsca przebywania gospodarza.
  • Możliwość udzielenia tymczasowego dostępu, na przykład dla kuriera czy listonosza, wyłącznie na czas pozostawienia przesyłki we wskazanym miejscu.

Połączenie zamka z inteligentnym domofonem to jeszcze lepsza kontrola bezpieczeństwa domu, mniej niedostarczonych przesyłek i niespodziewanych wizyt. Więcej informacji na temat rozwiązania udostępniono na stronie Yale.