(źródło: YouTube TV)
(źródło: YouTube TV)

YouTube będzie walczył ze współdzieleniem kont?

W internecie pojawiają się przesłanki, jakoby YouTube zamierzał walczyć z nadużyciami planów rodzinnych. Czy serwis ten zacznie kontrolować i przeciwdziałać udostępnianiu profili spoza jednego gospodarstwa domowego, podobnie jak w przypadku platformy Netflix?

YouTube zaczyna przeciwdziałać nieregulaminowemu współdzieleniu kont?

Platforma streamingowa Netflix postanowiła zacząć działać z nadużyciami użytkowników, którzy przekraczają ograniczenia wynikające z regulaminu. Sprawa tyczy się udostępniania i dzielenia się danymi do kont spoza jednego gospodarstwa domowego. W ślad za tym popularnym serwisem idzie teraz YouTube oraz jego profile rodzinne.

Znana platforma, jaką jest YouTube, w swojej ofercie subskrypcyjnej dała możliwość wykupienia kont rodzinnych. W ramach tego abonamentu użytkownicy mogą udostępniać innym pięciu osobom swoje funkcje Premium lub Music Premium. Jest jednak jeden warunek – wszyscy muszą mieszkać w jednym domu. Okazuje się, że platforma prawdopodobnie zaczęła kontrolować współdzielenie, które nie spełnia tego warunku.

YouTube

Jeden z internautów wspomniał o napotkanym problemie, a sprawa została opisana na łamach portalu 9to5google. Z informacji wynika, że jedna z osób znajdująca się w rodzinnym planie spotkała się z blokadą dostępu do współdzielonego YouTube TV. Problem udało się jednak rozwiązać usunięciem i ponownym dodaniem konta w ramach planu Premium.

Brak oficjalnych informacji i koszty związane z pakietami

Serwis nie ogłaszał żadnych oficjalnych informacji, które wskazywałyby na wprowadzanie modyfikacji w obrębie regulaminu i zasad użytkowania swoich platform. Mimo to, wiele osób z USA zgłasza liczne problemy, związane z korzystaniem z YouTube TV na swoich urządzeniach.

Jednym z dowodów na zapobieganie nadużyć jest częstsze wyświetlanie się powiadomień dotyczących konieczności stosowania abonamentu wyłącznie na terenie jednego gospodarstwa domowego. Może to wskazywać na nadchodzące zmiany w przeciwdziałaniu niezgodnej z regulaminem działalności.

Miesięczny plan rodzinny na terenie USA, w ramach YouTube Premium, związany jest z kwotą 22,99 dolarów, natomiast na terenie Polski koszt pakietu w wersji Premium oraz Music w jednym kosztuje 23,99 złotych. Samodzielna wersja Music to koszt 19,99 złotych, a plan rodzinny – 35,99 złotych.