Nowe Wspomnienia (źródło: Zdjęcia Google)
Nowe Wspomnienia (źródło: Zdjęcia Google)

Zdjęcia Google z nowymi Wspomnieniami. Co ulegnie zmianie?

Wspomnienia, generowane w aplikacji Zdjęcia Google, będą jeszcze lepsze. Albumy staną się bardziej inteligentne oraz zgromadzone w przyjemnej dla oka formie osi czasu. Nowy widok ma sukcesywnie trafiać do kolejnych użytkowników.

Odświeżone menu i nowy wymiar Wspomnień

Odkąd praktycznie każdy z nas jest zaopatrzony w telefon komórkowy czy smartfon, mamy możliwość wykonywania licznych zdjęć, które pozwalają generować nasze wspomnienia. Również aplikacja Zdjęcia Google daje nam szanse na powrócenie i pielęgnowanie pozytywnych chwil z naszego życia. 

Póki co wspomnienia te, wybierane przez system, wyświetlają się w okrągłych miniaturach u góry ekranu. Jak twierdzi Google, z opcji przeglądania zdjęć i filmów z istotnych chwil w formie karuzeli korzysta obecnie pół miliarda osób w przeciągu każdego miesiąca.

Teraz jednak Zdjęcia Google mają otrzymać nowy widok Wspomnień. Treści będą nadal automatycznie wybierane, a także organizowane za pomocą sztucznej inteligencji, jednak całość będzie zgromadzona w formie przyjemnej dla oka osi czasu.

Przebudowane menu nadal będzie złożone z czterech kategorii, jednak takich, jak Zdjęcia, Wspomnienia, Biblioteka oraz Szukaj. Póki co menu to zawiera Zdjęcia, Szukaj, Udostępnianie oraz Bibliotekę.

Zdjęcia Google i uporządkowane Wspomnienia

Sztuczna inteligencja Google samodzielnie i automatycznie może oznaczać najważniejsze wspomnienia, jednak użytkownik może je kontrolować i indywidualnie zapisywać ulubione zdjęcia czy filmy, a także od podstaw tworzyć albumy.

Co istotne, wspomnienia można będzie podpisywać, aby mogły być łatwe do odnalezienia. Również w tym przypadku AI może się przydać. Jeśli nie będziemy mieli pomysłu na tytuł, możemy poprosić sztuczną inteligencję o jego wygenerowanie. Stworzony tekst można w łatwy sposób zmienić, poprosić o więcej opcji czy przesłać do narzędzia inne wskazówki, które w przyszłości pozwolą ulepszyć model.

Zmieni się również forma udostępniania zdjęć – użytkownicy będą mogli dzielić się wspomnieniami z innymi osobami. Opcja ta ma działać podobnie do współtworzonych obecnie albumów.

Wszelkie nowości w Zdjęciach Google trafiają już w ręce amerykańskich użytkowników. Innowacyjne Wspomnienia w formie zdjęć i nagrań mają dotrzeć do pozostałych krajów w nadchodzących miesiącach.