Kot (źródło: Pixabay)
Kot (źródło: Pixabay)

Potrzeby zwierząt i ludzi są równie ważne? Tak twierdzi sporo z nas

Firma Samsung przeprowadziła badanie Pet Living 2022, które objęło ponad 6,5 tysiąca właścicieli pupili. Spora część z nich uważa, że technologia pozytywnie wpływa na zwierzęta domowe.

Badanie Pet Living 2022 i jego wyniki

Badanie zostało przeprowadzone na terenie Europy i objęło 6,5 tysiąca właścicieli zwierzaków domowych. Uczestnicy przeprowadzonego badania w 56% twierdzą, że zastosowanie rozwiązań technologicznych mogłoby poprawić stan ich pupili. Również ponad połowa z nich twierdzi, że takie rozwiązania pozytywnie wpłyną na zdrowie oraz ograniczą stres zwierząt, które pozostają w domach bez właściciela.

Spora część uczestników badania, bo aż 63%, stwierdza, że zwierzaki są pełnowartościowymi członkami rodziny. Prawie połowa badanych właścicieli przyznaje się, że dostosowała swoje wnętrza do potrzeb zwierząt, a ponad 30% osób zdecydowało się na zakup nowego urządzenia.

kuweta iKuddle dla rozpieszczonych pupili
iKuddle zadba o łazienkowy komfort Twojego kota, fot. ikuddle.com

Zwierzęta pod opieką technologii

Osoby, które lubią wprowadzanie do swojego życia nowinek technologicznych, chciałyby zastosować w swoich domach urządzenia sprzątające po swoich pupilach (53%), a prawie połowa (49%) chciałaby wprowadzić sprzęt w postaci automatycznych podajników jedzenia dla zwierząt oraz lokalizatorów, które pozwalałyby na monitoring zwierzaka (48%).

Badani, którzy już zainwestowali w tego typu sprzęty, w 36% chcieliby zainwestować w kolejne technologie, pozwalające na wzrost bezpieczeństwa pupila i zwiększenie swojego spokoju, natomiast 33% z nich chciałoby podwyższyć poziom wygody w kwestii zadbania o swoje zwierzęta domowe.

Pupil, źródło: Samsung
Pupil, źródło: Samsung

Europejscy uczestnicy badania Pet Living w 59% nie mają zamiaru oszczędzać i ograniczać się w wydawaniu pieniędzy na swoich pupili, w Polsce jednak wskaźnik ten jest znacznie mniejszy i wynosi zaledwie 27%. Prawie połowa właścicieli, po powrocie do pracy poza domem, niepokoi się o pozostawienie zwierząt w domu i zdecydowała się korzystać z urządzeń, które wspomagają przyjaciół, gdy zwierzak zostaje w domu sam.

Jak wynika z badań, prawie 50% uczestników, ma nadzieję na wynalezienie nowych technologii, które wesprą ich w opiece nad zwierzętami.