Już na początku stycznia 2024 roku, podczas targów CES, będziemy mieli okazję przyglądać się najnowszym wynalazkom, jakie przygotowali technologiczni giganci. LG Electronics już teraz pokazuje mnóstwo nowych rozwiązań. Do grona ciekawych sprzętów ma dołączyć projektor CineBeam Qube. Co potrafi?
Projektor, czyli kino w Twoim domu
Marka LG Electronics pochwaliła się już nowym robotem, który w przyszłości ma stać się agentem inteligentnego domu. Urządzenie wspierane sztuczną inteligencją będzie towarzyszem domowników oraz poruszającą się po pomieszczeniach centralą, uzbrojoną w czujniki, głośnik i kamerę.
Teraz LG pokazało nowy projektor domowy, będący doskonałą formą zastępstwa dla telewizora czy innego dużego ekranu. Coraz częściej zdarza się, że właściciele mieszkań decydują się właśnie na inwestycje w tego typu urządzenia, które zajmują niewiele miejsca, są przenośne i zapewniają wysoką jakość obrazów na ogromnych powierzchniach.
Firma LG pochwaliła się nowym, kompaktowym modelem projektora 4K. CineBeam Qube to lekkie urządzenie, zaopatrzone w wygodny uchwyt, który może być obracany nawet o 360 stopni. Sprzęt może wyświetlać treści w jakości 4K UHD (rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli), a rozmiar obrazu sięga od 50 do nawet 120 cali. Pozwala więc na stworzenie kina w domowych pomieszczeniach.
Zaawansowane technologie dla wysokiej jakości obrazu
Technologia minimalistycznego projektora LG oparta została o laserowe źródło światła RGB oraz funkcję doskonalenia obrazu, dzięki czemu generowany obraz jest ostry i wyraźny. Współczynnik kontrastu plasuje się na poziomie 450000:1, natomiast pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 wynosi 154%.
Wyświetlane przez projektor treści mają charakteryzować się bogactwem kolorów oraz głęboką czernią. Urządzenie samodzielnie dostosowuje obraz, optymalizuje jego położenie oraz emitowany rozmiar. Sprzęt został oparty o system LG webOS 6.0, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie korzystać z treści wykupionych na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Prime Video, Disney+ czy YouTube.
Cena, póki co, pozostaje niewiadomą.