Ultracienki projektor Atom (źródło: Dangbei)
Ultracienki projektor Atom (źródło: Dangbei)

Ultracienki projektor z Google TV. Co potrafi Dangbei Atom?

Dangbei podczas targów IFA 2023 zaprezentował Atom, czyli ultracienki projektor laserowy, który został zintegrowany z systemem Google TV. Jakie technologie producent włożył w to ciekawe urządzenie?

Szerokie możliwości projektorów

Projektor to nie tylko rozwiązanie dla kin, szkół czy sal konferencyjnych – idealnie sprawdzi się również w domowych warunkach. Jednak by ta opcja przekonała widzów urządzenie powinno być lekkie i osiągać niewielkie rozmiary. Nic więc dziwnego, że rynek wypełnia się kompaktowymi propozycjami, które nadadzą się również w plener.

Jednym z producentów, który zadbał o niewielkie rozmiary projektora, jest Dangbei, a swoją najnowszą propozycję o nazwie Atom zaprezentował podczas tegorocznych targów IFA. Sprzęt ma jedynie 4,75 centymetra grubości, natomiast jego masa to tylko 1,28 kilograma. 

Urządzenie może się pochwalić ultrajasnością na poziomie 1200 lumenów ISO, co sprawia, że oglądanie treści będzie możliwe nawet przy obecności światła dziennego, a także rozdzielczością Full HD. Przekątna wyświetlanego obrazu może sięgać do 180 cali.

Dangbei Atom z Google TV

Nie jest to jednak zwykły projektor, a prawdziwie inteligentny sprzęt z dostępem do smart systemu Google TV. Dzięki temu użytkownicy mogą od razu połączyć się ze swoimi ulubionymi platformami streamingowymi, takimi jak Netflix, YouTube, Disney+ i inne.

Ultracienki projektor Atom z Google TV (źródło: Dangbei)
Ultracienki Atom z Google TV (źródło: Dangbei)

Urządzenie Dangbei może być obsługiwane za pomocą pilota, ale również wygodnych poleceń głosowych i Asystenta Google. System można spersonalizować tak, aby widzowie zyskiwali szybki dostęp do ulubionych filmów, programów czy seriali. Google TV proponuje również spersonalizowane rekomendacje, dzięki czemu widzowie są na bieżąco z nowościami lub podobnymi do lubianych treściami.

Nowy projektor Dangbei Atom otrzymał także dostęp do funkcji znanych nam z Chromecastów, co sprawia, że użytkownicy mogą przesyłać dowolne treści z urządzeń mobilnych wprost na duży obraz.