ProBeam 4K UHD (źródło: LG)
ProBeam 4K UHD (źródło: LG)

Nowy projektor LG. Pierwszy w systemie digital signage

W najbliższym czasie na rynku ma pojawić się interesująca nowość LG. Jest nią projektor, działający w systemie digital signage. Co znalazło się w jego specyfikacji?

Wysoki poziom jasności znakiem rozpoznawczym nowego projektora

LG prezentuje pierwszy projektor ProBeam 4K UHD, działający w systemie digital signage. Nowy sprzęt dedykowany jest do szerokiej gamy przestrzeni, od domu, aż po miejsca użyteczności publicznej w postaci galerii, wystaw, lobby, sklepów, a także sal konferencyjnych i audytoriów. Pozwala na wyświetlanie od 40 do nawet 300-calowych obrazów w 4K z jasnością na poziomie 7000 ANSI lumenów, co stanowi najwyższy wynik, spośród dotychczasowych projektorów tej firmy

ProBeam 4K UHD (źródło: LG)
ProBeam 4K UHD (źródło: LG)

Dzięki wysokiej jasności ProBeam 4K UHD (BU70QGA) wyświetla wyraźne obrazy, również w obecności światła dziennego. Projektor został wyposażony w laserowe źródło światła, technologię pozwalającą na przesunięcie obiektywu, a także zoom optyczny na poziomie 1,6 krotności. Urządzenie łączy się bezprzewodowo oraz ma zintegrowaną kamerę.

ProBeam 4K UHD (źródło: LG)
ProBeam 4K UHD (źródło: LG)

LG i szerokie możliwości projekcji wyświetlanych obrazów

Producent daje możliwość połączenia kilku projektorów w jeden, co pozwala na utworzenie prawdziwie szerokiego, panoramicznego obrazu. Łącznie może współpracować ze sobą dziewięć urządzeń, a wszystko to dzięki technologii edge blending, która bez przeszkód umożliwia łączenie nakładających się świateł z oddzielnych projektorów.

ProBeam 4K UHD otrzymał również dostęp do technologii automatycznej regulacji ekranu, pozwalającej na szybkie i łatwe przeprowadzenie kalibracji, a także skorygowanie zniekształceń obrazu w oparciu o jedno kliknięcie na pilocie. Wyrównanie kąta projekcji z ekranem opiera się o sztuczną inteligencję (AI) wykorzystaną w technologii wykrywania, podczas której dochodzi do przesunięcia obiektywu, powiększenia, zmiany ostrości oraz zniekształcenia.

ProBeam 4K UHD (źródło: LG)
ProBeam 4K UHD (źródło: LG)

Nowy projektor LG działa na systemie webOS 6.0, a wszystko umieszczono w prostym i wygodnym interfejsie. Producent umożliwił także połączenie się z chmurą ConnectedCare.

ProBeam 4K UHD (BU70QGA) ma trafić na wybrane rynki w najbliższym miesiącu, zaczynając od Stanów Zjednoczonych. Cena nie jest znana.

ProBeam 4K UHD (źródło: LG)
ProBeam 4K UHD (źródło: LG)