Platforma MasterClass na telewizorach z webOS (źródło: LG)
Platforma MasterClass na telewizorach z webOS (źródło: LG)

MasterClass w zasięgu właścicieli LG Smart TV

Producent inteligentnych telewizorów LG webOS wprowadził do swoich urządzeń możliwość uruchomienia serwisu MasterClass. Co oferuje ta platforma streamingowa?

Nowa platforma dla posiadaczy telewizorów LG z webOS

MasterClass to amerykańska platforma streamingowa, która daje dostęp do samouczków i wykładów licznych ekspertów z różnych dziedzin. Teraz serwis ten będzie dostępny dla posiadaczy inteligentnych telewizorów firmy LG.

Aplikację serwisu można pobrać poprzez sklep LG Content Store na urządzeniach z systemem webOS 4.0, czyli telewizorach produkowanych od 2018 roku. Serwis pojawia się w obszarze Life’s Good Hub, a także działa w oparciu o polecenia głosowe.

Oferta platformy (źródło: MasterClass)
Oferta platformy (źródło: MasterClass)

Oferta MasterClass dla osób żądnych wiedzy

Posiadacze wymienionych wyżej telewizorów LG i jednocześnie subskrybenci platformy będą od teraz mogli uczyć się oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez ponad 180 instruktorów. Wśród dostępnych kategorii dziedzin można znaleźć Żywność, Projektowanie i styl, Sztukę i rozrywkę, Muzykę, Biznes, Sport i gry, Pisanie, Naukę i technikę, Dom i styl życia, Społeczność i rząd, a także Dobrą kondycję. Do najpopularniejszych programów obecnie należy m. in. „Nauka budowania startupu”, „Nauka budowania i posiadania własnego stylu” czy też „Nauka innowacji w biznesie”.

(źródło: MasterClass)
(źródło: MasterClass)

Każdy kurs umieszczony na platformie został złożony z około 20 odcinków zawierających lekcję wideo o średniej długości wynoszącej 10 minut. Dzięki zaawansowanemu podejściu, wprowadzeniu kinowych wizualizacji, a także dokładnych demonstracji, możliwe jest opanowanie wybranego tematu na wysokim poziomie.

Platforma proponuje także możliwość uruchomienia Sessions by MasterClass, dzięki której użytkownik może chłonąć wiedzę w oparciu o program nauczania, co pozwala na poznanie istotnych dla danego tematu umiejętności.

Najtańszy plan indywidualny to koszt wynoszący 70 złotych miesięcznie w rozliczeniu rocznym, co oznacza, że za dostęp należy wnieść opłatę wynoszącą 840 złotych.