To, że aktualnie urządzenia są bardziej smart, to już chyba nikogo nie dziwi. Coraz częściej jednak potrafi być zaskakująca mnogość oferowanych funkcji, a także wielozadaniowość z pozoru prostych urządzeń. Tak jak w tym przypadku – niby kupujesz prostą wagę Withings, a jednak dostajesz zdecydowanie więcej.
Smart waga Withings
Inteligentne wagi Withings to nic nowego. Aktualna pozycja na rynku firmie jednak nie wystarcza i na targach CES 2022 postanowiła pójść o krok dalej i dołożyć do swoich gadżetów kolejną ambitną funkcję. Najnowsze urządzenie Withings Body Scan będzie pozwalało na odczyty EKG, segmentowane pomiary składu ciała oraz możliwość oceny aktywności nerwów stóp. Zasadniczo jest to skala dla osób, które chcą wiedzieć, jak tłuszcz jest rozprowadzany w ich ciele i jak to z kolei przekłada się na kondycję ich serca.
Trzeba przyznać, że taka funkcja znacznie zwiększa atrakcyjność urządzenia, gdyż bycie zdrowym i fit to dość mocny trend w naszych czasach.
Wygląd Withings Body Scan
Ta smart waga z pozoru wygląda dość typowo i niepozornie. Ma jednak dodatkowy uchwyt u góry, w którym tkwi cały sekret. Na pokładzie znajdziemy cztery czujniki masy i 14 elektrod ITO w samej wadze plus dodatkowe cztery umieszczone w uchwycie. Dodatkowo do dyspozycji mamy większy kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2 cala, a także akumulatory zapewniające rok pracy. Waga może także sparować się ze smartwatchami Withings oraz z aplikacjami Apple HealthKit i Google Fit.
Innowacyjność wagi Withings Body Scan polega na dołączeniu do analizy ciała również naszych stóp. Większość wag to pomija i nie podaje nam precyzyjnych wartości. Dlatego też skanowanie całego ciała jest tak istotne przy oszacowaniu naszego stanu zdrowia. W tym właśnie pomaga wysuwany uchwyt, który zapewnia dwa dodatkowe punkty kontaktu, a tym samym segmentowane pomiary składu ciała.
Funkcje Withings Body Scan
Według producenta, inteligentna waga może rozróżnić części ciała: tułów, prawą i lewą nogę oraz prawą i lewą rękę. Skala podzieli również skład ciała na zawartość procentową tłuszczu i wody w całym ciele, tłuszcz trzewny, masę mięśniową i kostną oraz wodę pozakomórkową i wewnątrzkomórkową. Trudno powiedzieć, jak dokładne będzie skanowanie, gdyż smart wagi zawsze mają margines błędu – czasem niestety dość duży.
Jak wygląda to w praktyce? Przyszli użytkownicy będą mogli wypróbować wagę już w drugiej połowie 2022 roku. Przynajmniej takie są na ten moment plany.
Cena urządzenia powinna wynosić około 1200 złotych.