Adobe Express (źródło: adobe.com)
Adobe Express (źródło: adobe.com)

Aplikacja Adobe Express już dostępna na Androida oraz iOS. Sztuczna inteligencja w kieszeni

W dobie, gdy media społecznościowe rządzą naszym światem, Adobe wprowadza aplikację, która czyni tworzenie treści szybszym i prostszym niż kiedykolwiek. Adobe Express, wyposażony w technologię AI Firefly, jest dostępny dla wszystkich w wersji beta – zarówno na telefonach, jak i przez przeglądarkę internetową.

Adobe Express — narzędzie AI do tworzenia treści

Adobe Express to aplikacja, która pozwala każdemu – niezależnie od doświadczenia – szybko i łatwo tworzyć różnorodne treści, takie jak posty na social media, wideo, ulotki czy logotypy. Dzięki nowym funkcjom AI, jak Firefly, sprawia, że nawet skomplikowane projekty graficzne stają się proste.

Program pozwala na łatwe tworzenie plików graficznych z gotowych szablonów, łączenie klipów wideo, obrazów i muzyki. Możliwość dodawania animacji oraz generowania dokładnych i edytowalnych napisów w ponad 100 językach w czasie rzeczywistym – to tylko niektóre z dostępnych opcji. Oś czasu wideo, synchronizacja warstw i obsługa funkcji wideo 4K ułatwiają tworzenie filmów z dowolnego miejsca.

Adobe Express (źródło: adobe.com)
Adobe Express w przeglądarce (źródło: adobe.com)

Dzięki sztucznej inteligencji i funkcji „konwersja tekstu na obraz” tworzenie grafik staje się banalnie proste. Wystarczy w polu wpisać opis tego, co chcemy stworzyć przy użyciu programu i nacisnąć przycisk „generuj„. Po chwili pojawia się wygenerowany obraz, który możemy dalej edytować – na przykład dodawać lub usuwać osoby i przedmioty, czy korzystać z wypełnienia generatywnego, co jest świetne, gdy chcemy szybko zmienić wygląd swoich projektów.

Adobe Express - konwersja tekstu na obraz (źródło: adobe.com)
Adobe Express – konwersja tekstu na obraz (źródło: adobe.com)

Dostęp do aplikacji

Nowa aplikacja mobilna Adobe Express jest teraz dostępna bezpłatnie na całym świecie w wielu językach (w tym w polskim) i na większości urządzeń z systemem Android i iOS. Pobrać można ją poprzez Google Play, lub ze sklepu App Store. Po instalacji nowi użytkownicy będą poproszeni o założenie konta Adobe i w zasadzie to wszystko, gdyż po zalogowaniu pojawia się dostęp do opisywanych wyżej opcji. Oczywiście możliwości w programie jest wiele więcej, jednak żeby móc skorzystać z rozszerzonej wersji należy wykupić subskrypcję konta Premium.

Do wyboru jest płatność miesięczna w kwocie 46,99 złotych, lub roczna w kwocie 469,99 złotych. W obu przypadkach użytkownik otrzymuje możliwość wykorzystania 14 dni próbnych, po których wyczerpaniu nalicza się wyżej wymieniona opłata, w zależności od dokonanego wcześniej wyboru.