Amazon Alexa to jedna z platform, która umożliwia tworzenie harmonijnego Smart Home i zapewnia wygodne sterowanie inteligentnymi sprzętami. Użytkownicy będą mogli teraz jeszcze lepiej zarządzać swoim domem, a wszystko to za sprawą najnowszej aktualizacji. Jakie zmiany są wprowadzane?
Wygodna strona główna aplikacji Alexa
Aplikacja Alexa zyskuje teraz odświeżoną formę, ułatwiającą dostęp do najważniejszych funkcji oraz elementów sterujących. W ten sposób użytkownicy, którzy sukcesywnie otrzymują aktualizację, będą mogli zgromadzić swoje ulubione urządzenia bezpośrednio na stronie głównej. Domownicy mogą tam dodawać nie tylko poszczególne sprzęty, takie jak głośniki, oświetlenie, przełączniki i wtyczki, kamery, zamki oraz czujniki, ale również listy zakupów lub zadań czy ostatnio odtwarzane utwory muzyczne.
Na stronie głównej pojawi się również nowy pasek skrótów. Użytkownik znajdzie tam poszczególne kategorie oraz popularne funkcje, ale również stan, w jakim aktualnie pracuje dane urządzenie. Przykładowo można będzie tam odczytać liczbę uruchomionych świateł czy temperaturę w danym pomieszczeniu.
Na ten moment opcja ta skierowana jest do osób posiadających 20 lub mniej urządzeń, z czasem trafi również do użytkowników wyposażonych w większą liczbę sprzętów.
Mnóstwo wygodnych funkcji dla lepszego sterowania domem
W ramach aktualizacji aplikacji odświeżona zostanie również sekcja Aktywność. Domownicy odnajdą tam informacje na temat zdarzeń uzależnionych od czasu. Oznacza to, że Alexa pokaże nam uruchomiony minutnik, zbliżające się alarmy czy przypomnienia. W karcie Ulubione użytkownik otrzyma dostęp do sześciu zdjęć z kamer Ring, opcja ta dotyczy osób z wykupioną subskrypcją Ring Protect.
Amazon nie zapomniał również o wprowadzeniu zmian dotyczących swojego asystenta. Użytkownik aplikacji będzie mógł teraz w łatwy sposób rozpocząć rozmowę w formie czatu z Alexą. Będzie to możliwe za pomocą niebieskiej ikony, którą można zawsze znaleźć w po prawej stronie w dolnej części ekranu.
Przeprojektowana została także karta Urządzenia. Użytkownik może posortować gadżety na kilka sposobów – według typu sprzętu, najnowszych, najstarszych czy alfabetycznie, a także szybko je wyszukać po nazwie lub słowach kluczowych.
Aplikacja pozwala również na skanowanie i generowanie cyfrowej wersji domu. Funkcja Map View działa, gdy w ekosystemie Smart Home znajduje się urządzenie oparte o system iOS. Użytkownik może na mapie lokować poszczególne inteligentne gadżety oraz sterować nimi bez konieczności wyszukiwania. Niestety funkcja ta jest dostępna wyłącznie w ramach wersji zapoznawczej dla wybranych użytkowników z USA.