Echo Show 8 (źródło: Amazon)
Echo Show 8 (źródło: Amazon)

Nowa funkcja wyświetlaczy Echo Show. Alexa może odtwarzać lokalną prognozę pogody

Część inteligentnych wyświetlaczy Amazona zyskała nową opcję. Użytkownicy mogą teraz w łatwy sposób poprosić asystenta Alexa o uruchomienie prognozy pogody, która nagrywana jest w ramach lokalnych stacji. Opcja póki co obejmuje 60 miast i trzy wersje urządzeń.

Współpraca Amazona i lokalnych stacji zwieńczona nową funkcją

Wiele osób nadal korzysta z prognozy pogody, która wyświetlana jest w lokalnych telewizjach. Teraz jednak, w czasach, gdy inteligentne wyświetlacze stają się częścią codziennej rutyny, Amazon uruchomił funkcję odtwarzania wiadomości na temat warunków atmosferycznych bezpośrednio na ekranie.

Na ten moment najnowsza opcja obejmuje 60 miast, które posiadają własne lokalne prognozy pogody. Wśród nich można wymienić np. Nowy Jork, Waszyngton, San Francisco, Seattle, Boston, Los Angeles, Atlantę, Chalotte, Phoenix, Chicago, San Antonio, Milwaukee, Fresno, Omaha i Toledo. Rzecznik Amazona, Eric Sveum, poinformował portal TheVerge, że funkcja ta ma z czasem się rozszerzyć o kolejne miasta, które posiadają lokalne stacje.

Alexa wyświetli lokalną prognozę pogody

Uruchamianie programu nie wymaga dostępu do telewizji kablowej, a jest to możliwe dzięki współpracy Amazona z wybranymi kanałami informacyjnymi. Funkcja na ten moment obejmuje inteligentne wyświetlacze Echo Show z serii 8, 10 oraz 15, trwają również prace nad wdrożeniem jej do wersji 5.

Aby włączyć nową funkcję, a przede wszystkim sprawdzić czy dotyczy ona konkretnego miasta, wystarczy skierować do wyświetlacza „Alexa, what’s the weather?”. Tak wypowiedziane polecenie może spowodować automatyczne uruchomienie prognozy oraz pokazać najnowsze filmy, zawierające prognozę pogody.

Jak donosi portal TheVerge, opcja jest już dostępna, a asystent głosowy Amazon Alexa wyświetla tradycyjny ekran pogody, czyli przewidywane temperatury, opady, wilgotność oraz poziom wiatru. Ponadto w prawym dolnym rogu pojawiają się nagrania lokalnej prognozy, które można uruchomić jednym kliknięciem.