Halo Infinite (źródło: news.xbox.com)
Halo Infinite (źródło: news.xbox.com)

Halo Infinite: sztuczna inteligencja wchodzi do gry multiplayer

W świecie Halo Infinite szykują się emocjonujące zmiany. Twórcy gry, studio 343 Industries, podjęli decyzję o wprowadzeniu sztucznej inteligencji (AI) z trybu kampanii do trybu multiplayer, zwanej Forge. Ten krok był planowany już od dawna, ale teraz, gdy zbliża się Czwarty Sezon, decyzja została oficjalnie potwierdzona. Oprócz tego wraca ulubiony tryb wśród graczy – Infekcja, który jest częścią gier wieloosobowych od czasów Halo 2.

’Forge AI Toolkit’ – kolejny krok w przyszłość

W trakcie dyskusji na temat twórczości społeczności i „budowania przyszłości”, twórcy wspomnieli o „Phase Shift”, trybie gry, w którym gracze mogą przechodzić między dwiema wersjami tej samej mapy. Ta opcja cieszyła się dużą popularnością wśród deweloperów z 343 Industries. Co więcej, użytkownicy będą mieli okazję zobaczyć debiut kolejnej ulubionej rozrywki, Husky Raid, która ma pojawić się na liście gier Halo Infinite tego lata.

Kolejne plany na przyszłość dotyczą wprowadzenia narzędzia o nazwie 'Forge AI Toolkit’. Dzięki niemu, gracze będą mogli generować i zarządzać sztuczną inteligencją z kampanii w trybie Forge. To narzędzie otworzy wiele nowych możliwości i z pewnością przyniesie mnóstwo ciekawych doświadczeń.

Halo Infinite (źródło: news.xbox.com)
Halo Infinite (źródło: news.xbox.com)

Powrót ulubieńca – trybu gry Infection

W tym samym czasie, kiedy zaplanowano wprowadzenie AI kampanii, zapowiedziano również ponowne pojawienie się ulubionego przez graczy trybu Infection, który swoje początki miał już w Halo 2. Później dołączył do oficjalnych playlist w Halo 3. Powrót był możliwy dzięki ciężkiej pracy twórców, którzy przemodelowali aż dziewięć map gry. Zmiany dotyczyły m.in. tworzenia przeszkód, zmiany przepływu gry na znanych mapach, a także dodawania nowych sekcji, jak na przykład nowych tuneli w Behemoth czy tylnych alejek na Streets.

Joe McDonagh, jeden z właścicieli, opisuje „Infekcję” jako „klasyczne ustawienie zombie kontra ocaleni”. Rozgrywka skoncentrowana jest na bezpośrednich starciach, a końcowe efekty mogą być naprawdę ekscytujące.

Dokładna data rozpoczęcia Czwartego Sezonu nie została jeszcze podana, ale wiadomo, że ma on wystartować latem. Wszystko wskazuje na to, że gracze będą mieli dużo do odkrycia i na pewno nie będą się nudzić.

Trzymamy rękę na pulsie i czekajmy na kolejne informacje.