system sieci wifi mesh mercusys halo h50g
(fot. Mercusys)

Mercusys Halo H30G i H50G – Wi-Fi w całym domu

Marka Mercusys wprowadziła do sprzedaży dwa nowe systemy routerów opartych o technologię mesh. Dzięki Halo H30G oraz Halo H50G można zapomnieć o martwych strefach sieci Wi-Fi. Najnowsze urządzenia firmy zapewniają znakomity sygnał sieci w każdym zakamarku naszego domu.

Sieć typu mesh świetnie sprawdza się w większych mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz biurach. Dzięki zastosowaniu kilku punktów dostępu, pomiędzy którymi użytkownicy przełączani są automatycznie w zależności od ich położenia, jest to lubiana forma urządzania infrastruktury sieciowej. Powierzchnia, którą pokrywają routery w sieci mesh, jest zazwyczaj kilkukrotnie większa niż w przypadku pojedynczej jednostki.

W ofercie Mercusys pojawiły się nowe urządzenia wspierające technologię mesh. Sprawdźmy, co mają do zaoferowania routery Halo H30G oraz Halo H50G.

system sieci wifi mesh mercusys halo h30g
(fot. Mercusys)

Mercusys Halo H30G – sygnał sieci Wi-Fi w całym domu

Sieć mesh stworzona za pomocą Halo H30G jest w stanie objąć swoim zasięgiem powierzchnię nawet 260 m². Prędkości przesyłu osiągane przez urządzenie to nawet 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 400 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Daje to łączną przepustowość na poziomie 1,3 Gb/s, która powinna bez problemu wystarczyć wszystkim członkom rodziny.

Dzięki zastosowaniu technologii MU-MIMO, użytkownicy korzystający z sieci mogą cieszyć się niższymi opóźnieniami. Pozwala to podłączyć do sieci wiele urządzeń, w tym całe systemy IoT bez obawy o nadmierne przeciążenie łącza. Mercusys zastosował tutaj również szereg innych usprawnień, takich jak Beamforming oraz Smart Connect, dzięki którym sieć jest stabilniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu.

system sieci wifi mesh mercusys halo h30g
(fot. Mercusys)

System mesh Halo H30G ma także funkcję ochrony rodzicielskiej, która pozwala na kontrolowanie treści oglądanych przez dzieci oraz ilości czasu, jaką spędzają w internecie. Oprócz tego, wszystkie jednostki oferują system autonaprawy, dzięki któremu w razie awarii któregoś z urządzeń, dane zostaną automatycznie przekierowane do innego punktu dostępowego. Zapobiega to nieoczekiwanym przerwom w dostępie do internetu. Każde z urządzeń posiada również dwa gigabitowe porty Ethernet.

Zestaw dwóch jednostek Halo H30G kosztuje około 270 złotych, natomiast system składający się z trzech urządzeń to koszt rzędu 400 złotych. Więcej informacji na temat Halo H30G znajduje się na dedykowanej stronie produktu.

Mercusys Halo H50G – większy zasięg, szybsza sieć

Drugi system sieci mesh wprowadzony niedawno do oferty Mercusys to Halo H50G. Zapewnia on wysoką wydajność dla bardziej wymagających użytkowników.

Sieć stworzona z wykorzystaniem Mercusys Halo H50G oparta jest na standardzie WiFi 5 i oferuje prędkości maksymalne rzędu 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 600 Mb/s na paśmie 2,4 GHz. Łączna przepustowość systemu wynosi więc nawet 1,9 Gb/s. Zasięg sieci pokrywa powierzchnię nawet 550 m². Ponadto, jednostki wchodzące w skład sieci mesh są wyposażone w 3 porty Ethernet.

system sieci wifi mesh mercusys halo h50g
(fot. Mercusys)

Oprócz tego, Halo H50G stosuje te same technologie, co odrobinę tańszy Halo H30G. A skoro mowa o cenie, warto wspomnieć, że system ten kosztuje zaledwie 420 złotych za trzy jednostki. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie producenta.