tryb gry w telewizorach panasonic
(fot. Panasonic)

Panasonic puszcza oczko graczom i wydaje nową aktualizację dla telewizorów

Panasonic wypuścił nową wersję oprogramowania na wybrane telewizory. Zmiany, które się w niej pojawiają, dotyczą zwiększenia jakości obrazu oraz komfortu podczas grania na konsoli.

Lepsze wrażenia podczas gry

Japoński producent poinformował, że wypuścił aktualizację oprogramowania sprzętowego dla swoich telewizorów. Jest ona ukierunkowana na poprawienie wrażeń z gry na konsoli, dzięki wprowadzeniu kilku nowych opcji.

Pierwszą z nowości jest obsługa rozdzielczości 4K w trybach Variable Refresh Rate oraz High Frame Rate. Pierwszy z nich, określany skrótowo jako VRR, umożliwia dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania, dostosowując ją do aktualnej płynności gry.

W świecie gier komputerowych spopularyzowały się dwa standardy VRR. Pierwszym z nich jest AMD FreeSync, zaś drugim NVIDIA G-Sync. Rozwiązanie zastosowane przez Panasonica działa identycznie do tych stosowanych przez producentów kart graficznych. Producent podaje, że dodano również obsługę Dolby Vision VRR do 60 Hz.

High Frame Rate, znany również jako HFR, to natomiast metoda przesyłania sygnału telewizyjnego, pozwlająca na odbieranie obrazu w wyższej niż standardowo liczbie klatek na sekundę. Dzięki niej, obraz wygląda o wiele płynniej.

tryb gry w telewizorach panasonic
(fot. Panasonic)

Dzięki wprowadzeniu wyższej jakości obrazu w trybach VRR, Dolby Vision VRR oraz HFR, gracze będą mogli się cieszyć jeszcze lepszymi wrażeniami podczas grania na konsoli, zachowując przy tym świetną jakość obrazu i wysokie odwzorowanie szczegółów.

Najnowsza aktualizacja wprowadza również opcję 4K120Hz Bypass Mode w ustawieniach urządzenia. Po jej aktywacji telewizor przełącza się w tryb VRR w rozdzielczości 4K przy 120 Hz, a za razem wyłącza opcje przetwarzania obrazu, podobnie do Filmmaker Mode stosowanego m.in. w telewizorach LG. Dzięki temu, gracze mogą pochłonąć się w rozgrywce przy świetnej jakości obrazu bez zniekształcania wizji twórców gry.

Dostępność nowych funkcji w telewizorach Panasonic

Producent informuje, że odpowiednia aktualizacja została udostępniona dla wybranych urządzeń. Są to wszystkie modele telewizorów wydane na rynek w 2021 roku, wyposażone w złącze HDMI 2.1. W przypadku Europy, są to modele JX940 i nowsze oraz seria JZ.

W celu skorzystania z nowych opcji dla graczy należy zaktualizować telewizor z poziomu jego ustawień.