ASUS ROG Rapture GT AX6000
ROG Rapture GT AX6000 (źródło: ASUS)

ROG Rapture GT-AX6000 to router stworzony z myślą o najbardziej wymagających

ROG jest submarką ASUSA, która zajmuje się produkcją bezkompromisowego sprzętu głównie dla graczy. Portfolio producenta właśnie rozszerzyło się o kolejne akcesorium, tym razem jest to router sieciowy ROG Rapture GT-AX6000. Urządzenie może okazać idealną propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy mają odpowiednio szybkie łącze i chcą wykorzystać pełen potencjał internetu światłowodowego. Co oferuje najnowszy ROG Rapture?

ASUS ROG Rapture GT-AX6000 – maksymalna wydajność i duży zasięg

Seria routerów ROG Rapture zawsze kojarzyła mi się z topowym sprzętem, która oferuje najwyższe transfery oraz najszybszy standard Wi-Fi, którego zasięg jest dodatkowo potęgowany przez wiele anten (ROG GT-AX11000 miał ich aż 8). Najnowszy ROG Rapture GT-AX6000 cechuje się przede wszystkim gamingowym, dość „agresywnym” wyglądem. Co więcej, producent nie zapomniał tu o dodatkowym oświetleniu RGB, które można do woli konfigurować – obejmuje wszystkie cztery anteny, jak i logo producenta.

ASUS ROG Rapture GT AX6000
źródło: ASUS

Urządzenie ma na pokładzie 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Broadcom, taktowany zegarem 2,0 GHz, który bezpośrednio wspiera kontroler Broadcom Wi-Fi 6 nowej generacji. Według ASUSA czip zwiększa przepustowość sieci o 18%. Router obsługuje także technologię ASUS RangeBoost Plus, mającą na celu poprawienie zasięgu dla urządzeń korzystających z łączności bezprzewodowej Wi-Fi, nawet o dodatkowe 38% (najpewniej względem podstawowej wersji techniki RangeBoost).

ASUS ROG Rapture GT AX6000
źródło: ASUS

ROG Rapture GT-AX6000 obsługuje dwuzakresową łączność Wi-Fi 6 4×4, która ma zapewnić przepustowość do 1148 Mb/s w konfiguracji 2,4 GHz oraz nawet do 4804 Mb/s na paśmie 5 GHz. Ponadto router został wyposażony w dwa porty Ethernet 2,5 Gb/s, z których jeden służy do obsługi sieci WAN.

Co więcej, producent umożliwia połączenie portu 2,5 Gb/s i 1 Gb/s, aby odblokować przepustowość WAN do 3,5 Gb/s. Podobnie jest z konfiguracją sieci lokalnej, natomiast w tym przypadku ASUS pozwala na łączenie dwóch portów 1 Gb/s, w celu stworzenia jednego portu LAN 2 Gb/s.

ASUS ROG Rapture GT AX6000
źródło: ASUS

ASUS ROG Rapture GT-AX6000 jest kompatybilny z technologią AiMesh, co w połączeniu z innym routerem – wspierającym technikę ASUS AiMesh – umożliwia stworzenia sieci Mesh. Dodatkowo urządzenie oferuje tryb gry mobilnej, która nadaje priorytet sieci dla smartfona, co może okazać się bardzo przydatne szczególnie dla mobilnych graczy.