CZUR Mirror - korektor postawy

CZUR Mirror – inteligentny korektor postawy

O problemach z postawą słyszę już od dziecka – od nauczycieli w szkole, poprzez reklamy Pajączka czytane głosem Dariusza Odiji. Teraz jest już na szczęście nieco łatwiej, chociażby dzięki takim urządzeniom, jak CZUR Mirror.

CZUR to nie tylko skanery

Choć CZUR wcześniej zajmowało się produkcją skanerów, teraz firma stawia na rozwiązania, które są jednocześnie użyteczne i dobre dla ludzkiego zdrowia. Stąd też pomysł na inteligentny korektor postawy. Ten na szczęście nie zepsuje pleców jeszcze bardziej, ponieważ nie trzeba go w ogóle nosić. To znaczy można, jak najbardziej – w kieszeni, w plecaku, tak jak każde inne mobilne urządzenie.

Działanie CZUR Mirror jest bardzo proste. Skaner kładziemy na biurku w taki sposób, aby jego oko mogło monitorować naszą postawę. Gdy jest ona nieprawidłowa, urządzenie wystosuje odpowiedni komunikat głosowy, zmuszający użytkownika do zmiany ułożenia na krześle. Sam sygnał nie jest też zbytnio irytujący, przez co użytkownik po kilku powiadomieniach raczej nie wyrzuci urządzenia przez okno.

CZUR Mirror ma też aplikację

Dzięki wbudowanemu w urządzenie chipowi AI, CZUR Mirror ma także do dyspozycji autorską aplikację. Ta pozwala generować raporty prawidłowej postawy, zmieniać rodzaje powiadomień, by nie przeszkadzać innym w pracy, a także ustawiać przypomnienia. W swojej kampanii na Indiegogo, producent zarzeka się, iż przy konsekwentnym użyciu, nawyk dobrej postawy może nastąpić nawet już w ciągu 7 dni.

Największą szansą CZUR Mirror jest moim zdaniem jego mobilność oraz łatwość konfiguracji. Urządzenie ma dwa tryby. Smart, który automatycznie dostosowuje się do powierzchni, w jakiej się znajduje, a także Custom, pozwalający na ręczną konfigurację przy użyciu aplikacji. Co ważne – urządzenie łączy się z telefonem tylko przez protokół Bluetooth, zachowując pełną prywatność danych użytkownika.

Jeżeli zdecydujecie się zapisać do newslettera firmy teraz, za korektor postawy zapłacicie jedynie 69 dolarów. Na obecną chwilę, data premiery urządzenia nie jest niestety znana. Niemniej jednak, z pewnością warto mieć je na uwadze.