Echo Show 8 (źródło: Amazon)
Echo Show 8 (źródło: Amazon)

Echo Show 8 z Alexą już dostępne!

Szerokokątna kamera o 13Mpx, żywe kolory na 8-calowym ekranie, dwa głośniki stereo, a także procesor o ośmiu rdzeniach, to podstawowe cechy nowego Echo Show 8. Dodatkowo, dzięki dostępie do Alexy możliwe jest zdalne monitorowanie twojego inteligentnego domu.

Użytkownik zawsze w centrum ekranu

Urządzenie Echo wyposażone zostało w szerokokątną kamerę, dzięki której możliwe jest utrzymanie osoby uczestniczącej w wideorozmowie w samym centrum kadru. Kamera w sposób automatyczny jest w stanie przesuwać i powiększać obraz.

Echo Show 8 ma dostęp do systemu Alexy, co umożliwia użytkownikom korzystanie z funkcji głosowych, co pozwala na wybranie numeru do osoby, której imię wypowiesz. Masz możliwość stworzenia siedmioosobowej grupy, z którą połączysz się jednocześnie.

Możliwe jest także uruchomienie wspomnień w postaci zdjęć, na podstawie Amazon Photos, co nieco przypomina interaktywną ramkę do zdjęć.

Echo Show 8, źródło: Amazon
Echo Show 8, źródło: Amazon

Mów do Echo Show 8, czyli powiedz Alexie, czego potrzebujesz!

Echo Show 8 otrzymał dwa głośniki stereo oraz wyświetlacz w wysokiej rozdzielczości HD. Aby uruchomić swoje ulubione serwisy streamingowe do muzyki, filmów czy seriali, wystarczy, że poprosisz o to Alexę, a ona wyświetli ci dokładnie to, czego oczekujesz. Urządzenie podpowiada także playlisty na podstawie odtwarzanych piosenek, dzięki czemu z łatwością możesz słuchać zestawu ulubionych piosenek czy wykonawcy.

Dzięki Echo Show 8 możliwe jest sterowanie innymi inteligentnymi urządzeniami w twoim domu takimi, jak żarówki, wtyczki, kamery czy termostaty. Dzięki wbudowanej kamerze, możliwy jest także stały podgląd na żywo, gdy nie ma cię w domu.

Możesz również uruchomić tryb rutyn, które będą aktywowały konkretne działania w momencie powrotu do domu, zapalenia światła w pomieszczeniu albo gdy wstaniesz z łóżka.

Show 8 jest zaprojektowane w taki sposób, aby prywatność i bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny zostało nienaruszone. Klienci mają dostęp do nagrań, które można przeglądać i usuwać.

Obecnie urządzenie jest dostępne w grafitowej wersji kolorystycznej, a jego przedsprzedaż właśnie rusza, jednak zamówione urządzenia dotrą do klientów dopiero w styczniu 2023 roku. Należy pamiętać, że Alexa nadal nie obsługuje języka polskiego, a jego cena na ten moment to 649,99zł.

Echo Show 8, źródło: Amazon
Echo Show 8, źródło: Amazon