Aktualizacja serwisu streamingowego (źródło: Blog YouTube)
Aktualizacja serwisu streamingowego (źródło: Blog YouTube)

YouTube w odświeżonej formie trafi na telewizory. Co nowego?

Google ogłasza nadchodzące aktualizacje YouTube, które mają objąć nie tylko aplikację dostępną na urządzenia mobilne, ale również telewizory. Wśród zmian na Smart TV ma pojawić się przede wszystkim nowe, bardziej funkcjonalne i przejrzyste menu z informacjami o filmie.

Możliwości platformy streamingowej Google

Serwis streamingowy YouTube znany jest na całym świecie. Każdego dnia korzystamy z niego do oglądania różnego rodzaju treści: od teledysków, przez sportowe zmagania i nagrania użytkowników, aż po bajki czy treści na żywo. Gama dostępnych tam filmów jest ogromna, a z platformy można korzystać za darmo, o ile nie przeszkadzają nam reklamy. Wideo można odtwarzać na wielu sprzętach, w tym urządzeniach mobilnych, komputerach, jak również na telewizorach.

Właścicielem portalu jest technologiczny gigant Google, który właśnie pochwalił się kolejnymi planowanymi aktualizacjami dla serwisu. Nowe funkcje dotkną zarówno wersji dedykowanej na urządzenia mobilne, jak i telewizory.

Nadchodzące zmiany w YouTube na SmartTV

YouTube dostępny na Smart TV w ciągu ostatniego roku nieco się zmienił. Przede wszystkim skupiono się na unowocześnionym wyglądzie. Teraz natomiast dodano kilka nowych elementów, które bezpośrednio wpłyną na funkcjonalność i użyteczność aplikacji dostępnej na salonowych ekranach.

Aktualizacja serwisu streamingowego na Smart TV (źródło: Blog YouTube)
Aktualizacja serwisu streamingowego na Smart TV (źródło: Blog YouTube)

Informacje o odtwarzanym filmie mają zostać teraz zgromadzone w nowym, pionowym menu. To właśnie tam odnajdziemy teraz opis treści, komentarze, przycisk umożliwiający subskrypcję danego kanału czy poszczególne rozdziały filmu. Aby to nowe menu zostało otwarte wystarczy podczas oglądania kliknąć w tytuł oglądanego wideo. Jak wynika z informacji, podobne zmiany mają także nadejść dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Aktualizacje mają być wprowadzane stopniowo i trafić w ręce widzów z całego świata w nadchodzących tygodniach. Jak zapowiada Google, zmiany w kwestii przejrzystości i unowocześnienia serwisu planowane są także dla aplikacji YouTube Kids.