Oprawki Echo Frames (źródło: Amazon)
Oprawki Echo Frames (źródło: Amazon)

Amazon ogłasza nowe inteligentne oprawki okularów Echo Frames

Tegoroczne wydarzenie Amazon Hardware Event przynosi kolejne nowości do sklepów. Wśród ogłoszonych produktów pojawiła się zaktualizowana wersja inteligentnych oprawek Echo Frames. Czym charakteryzuje się odświeżona edycja sprzętu?

Różnorodność inteligentnych oprawek Echo Frames

Inteligentne oprawki okularów, znane jako Echo Frames, zostały odświeżone po dwóch latach przerwy. Najnowsza edycja oprawek ma być dostępna w siedmiu odmiennych stylach, w tym pięciu na receptę, przeciwsłonecznych oraz blokujących niebieskie światło. Dwa spośród modeli to okulary od producenta Carrera.

Hardware Event 2023 (źródło: Amazon)
Hardware Event 2023 (źródło: Amazon)

Najnowsza wersja Echo Frames od Amazona ma wyróżniać się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale również wydłużoną żywotnością baterii, która pozwoli na sześć godzin odtwarzania treści na jednym ładowaniu. Urządzenie jest odporne na wodę oraz zarysowania, co pozwoliło na oznaczenie go klasą IPX4.

Nowe Echo Frames zostały też nieco pomniejszone, ich masa jest niższa, a oprawki są o 15% cieńsze w porównaniu do poprzedniej wersji. Było to możliwe dzięki przeniesieniu wewnętrznego okablowania do zauszników, zamiast lokowania go w przedniej części urządzenia.

Funkcjonalność dla oprawek od Amazona

Odświeżona edycja Amazon Echo Frames obsługuje asystenta Alexę i oferuje lepszy poziom emitowanych dźwięków. Oznacza to, że producent zapewnił czystszy i mniej zniekształcony dźwięk. Sprzęt zyskał też dostęp do ulepszonego wbudowanego przetwarzania mowy, dzięki czemu odgłosy tła nie będą przeszkadzały w jego użytkowaniu.

Nowe oprawki mogą zostać zsynchronizowane z dwoma urządzeniami. Oznacza to, że możliwe jest połączenie się z wieloma źródłami dźwięku. Echo Frames otrzymały też dostęp do nowej funkcji odpowiedzialnej za filtrowanie powiadomień, nadając priorytet ważniejszym alertom.

Oprawki Echo Frames (źródło: Amazon)
Oprawki Echo Frames (źródło: Amazon)

Odświeżone oprawki to wydatek w wysokości 270 dolarów, czyli po prostym przeliczeniu około 1170 złotych. Ramki marki Carrera natomiast kosztują 390 dolarów, a więc około 1690 złotych. Nie jest jednak jeszcze możliwe zamówienie tego sprzętu, choć można wpisać się na listę oczekujących.