Czujnik zalania Tapo T300 (źródło: TP-Link)
Czujnik zalania Tapo T300 (źródło: TP-Link)

Czujnik Tapo T300 wykryje zalanie pomieszczenia

TP-Link przedstawia nowe urządzenie z serii Tapo. Jest nim inteligentny czujnik zalania T300, który wykryje wszelkie wycieki wody w monitorowanym pomieszczeniu i powiadomi o tym przypadku właściciela. Jakie jeszcze funkcje oferuje nowy sprzęt?

Ochrona domu z czujnikiem zalania marki TP-Link

Firma TP-Link znana jest z licznych rozwiązań dedykowanych dla inteligentnych domów, które ujęte zostały w ramach serii Tapo. Wśród urządzeń można znaleźć przede wszystkim kamery do monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, czujniki, termostaty czy gniazdka, a od niedawna również roboty odkurzające.

Producent ten ponownie poszerza portfolio sprzętów Smart Home, tym razem o inteligentny czujnik zalania. T300 pozwala na wczesne wykrycie wycieków wody w danym pomieszczeniu oraz poinformowanie właściciela, aby mógł odpowiednio szybko zareagować na przykład na występujące w domu nieszczelności.

Najnowszy sprzęt marki TP-Link wyposażono w zestaw złożony z sześciu sond, charakteryzujących się wysoką czułością na wodę. Urządzenie poinformuje użytkownika natychmiast po wykryciu wody za pomocą powiadomienia typu push na urządzenie mobilne. Sprzęt może również uaktywnić syrenę o głośności rzędu 90 dB.

Funkcjonalność i inteligentne opcje nowego czujnika Tapo

Czujnik T300 jest zasilany bateryjnie za pomocą dwóch sztuk AAA, a do jego działania potrzebne jest posiadanie huba z serii Tapo, dzięki czemu użytkownik może również wdrażać jego możliwości do tworzonych w inteligentnym domu scen. Oznacza to, że domownicy mogą również zostać poinformowaniu o przypadku zalania np. za pomocą migających w innym pomieszczeniu żarówek.

Nowość TP-Link została sklasyfikowana na poziomie szczelności IP67, dlatego też można ulokować je dosłownie wszędzie i w miejscach najbardziej zagrożonych awarią. Sprzęt można skonfigurować, zainstalować i zarządzać przy użyciu darmowej aplikacji TP-Link Tapo, dostępnej zarówno na urządzenia mobilne oparte o system iOS, jak i Androida.

Cena czujnika zalania Tapo T300 wynosi około 70 złotych.