(źródło: Google Home)
(źródło: Google Home)

Google zmienia zasady tworzenia grup głośników

Google odbiera użytkownikom możliwość dodawania głośników do wielu grup domowych. Ograniczenie już wchodzi w życie i dotyczy wielu urządzeń z serii Nest. Co jest powodem zmiany?

Ograniczenia Google w tworzeniu grup głośników

Głośniki Nest oraz wyświetlacze to świetne rozwiązanie dla domu, szczególnie, gdy często się po nim przemieszczamy i lubimy słuchać muzyki w każdym pomieszczeniu. Poza tym, że możemy odtwarzać ją synchronicznie naraz ze wszystkich urządzeń, dotychczas mogliśmy tworzyć mniejsze, zupełnie dowolne grupy tak, aby na przykład pominąć sypialnię czy pokój dziecięcy, które zakłócałyby spokój jednego z domowników.

W grupach zatem mogliśmy dowolnie i wielokrotnie dodawać głośniki Nest, inteligentne wyświetlacze, Chromecasty czy tablety Pixel. Teraz jednak sytuacja (niestety) diametralnie się zmieni. Technologiczny gigant nie pozwoli nam już na dołączanie jednego głośnika do kilku grup, gdyż istnieją „ograniczenia urządzeń grupy głośników”. 

Nowe ustalenia Google weszły już w życie, a użytkownicy już borykają się z tymi niekorzystnymi zmianami, które dotykają przede wszystkim urządzeń nowych, nowo dołączanych do grup lub w przypadku tworzenia nowej grupy.

Niekorzystna zmiana dla użytkowników i jej powody

Na liście urządzeń, które można dodawać do grup, znajdują się Nest Mini drugiej generacji, Nest Audio, Chromecast z Google TV w wersji 4K oraz HD, Nest Hub drugiej generacji, Nest Hub Max, a także Nest Wi-Fi Point oraz Pixel Tablet. Każde z wymienionych urządzeń, które może być częścią tworzonych grup, nadal jest dostępne w sprzedaży i trochę dziwi fakt wprowadzenia takiego ograniczenia.

Jak zaznacza portal 9to5google, Google zabrało już głos w sprawie i potwierdziło nowe ustalenia. Zmiana ta prawdopodobnie wynika z pozwu marki Sonos w związku z naruszeniem patentu.

„W świetle niedawnej decyzji prawnej użytkownicy nie będą już mogli dodawać nowych urządzeń Nest do wielu grup. Nie ma żadnych zmian w istniejących grupach mówców.”

Rzecznik Google