ChatGPT pisze książki sprzedawane na Amazonie i pomaga w tworzeniu botów dla samochodów
(fot. Pixabay)

ChatGPT pisze książki sprzedawane na Amazonie i pomaga w tworzeniu botów dla samochodów

Modele językowe sztucznej inteligencji bardzo szybko się rozwijają. Jednym z dowodów na to są książki napisane przez ChatGPT, które można kupić w formie e-booków na Amazonie. AI wkracza również w dziedzinę motoryzacji.

Książki pisane przez ChatGPT kupisz na Amazonie

Temat ChatGPT ostatnio opanował internet na całym świecie. To narzędzie sztucznej inteligencji angażuje się ostatnio również w tworzenie książek, które publikowane są w serwisie Amazon. Liczba książek, których współautorem jest ten model AI sięga już ponad 200 pozycji.

Jednym z pierwszych autorów książek dostępnych od stycznia na Amazonie jest Schickler, któremu w zaledwie kilka godzin udało się stworzyć ilustrowany e-book dla dzieci o objętości 30 stron.

Książka napisana przez GPT (źródło: Amazon)
Książka napisana przez GPT (źródło: Amazon)

Pierwszy e-book zatytułowany „The Wise Little Squirrel:: A Tale of Saving and Investing” z postacią wiewiórki Sammy opowiada o mądrej amatorce orzeszków, która wraz ze swoimi leśnymi przyjaciółmi, uczy się oszczędzania pieniędzy po tym, jak znajduje złotą monetę. Wiewiórka postanawia więc utworzyć skarbonkę, wprowadza do lasu inwestycje i ma w planach kupić kamień do mielenia żołędzi. Przez proces oszczędzania wiewiórka staje się najbogatszym mieszkańcem lasu, czego zazdroszczą jej sąsiedzi, a to pozwala na poszerzenie możliwości rozwoju leśnych inwestycji.

Koszt tego e-booka to 2,99 dolara w wersji na Amazon Kindle, natomiast 9,99 dolarów w wersji drukowanej. I choć zarobek autora nie wydaje się być ogromny, bo wiąże się z kwotą poniżej 100 dolarów, to z pewnością jest inspiracją.

Algorytmy i boty AI również w motoryzacji

Boty sztucznej inteligencji wkraczają również do motoryzacji, a jednym z przykładów jest podobna do ChatGPT usługa autorstwa Baidu. Ernie Baidu różni się jednak od innych modeli językowych, a mianowicie jego działanie opiera się o integrację wiedzy z danymi.

Samochody JIDU (źródło: JIDU)
Samochody JIDU (źródło: JIDU)

Powstały już Ernie Bot ma pozwalać użytkownikom pojazdów na prowadzenie z nimi dialogu. Ta wersja bota ma być zintegrowana z modelami JIDU oraz z pojazdami produkcji szanghajskiej Aiways i Voyah. Trafi do będącego luksusowym pojazdem Dongdenga, który prowadzi rywalizację z Teslą, Rivianem czy Lucidem.