Anker Eufy Indoor Cam 2K - wysoka rozdzielczość w dobrej cenie

Anker Eufy Indoor Cam 2K – wysoka rozdzielczość w dobrej cenie

Rodzina Eufy – urządzeń smart home produkowanych przez firmę Anker, właśnie powiększyła się o dwóch nowych przedstawicieli. To kamerki do monitoringu domowego nagrywające w rozdzielczości 2K za rozsądne pieniądze.

Na pokładzie wszystko, co niezbędne

Nowe kamery Ankera wyposażone zostały we wszystko to, co powinny posiadać współczesne smart kamerki. Monitorują obraz o szerokości 125 stopni również w ciemności, posiadają możliwość dwukierunkowej komunikacji głosowej, możliwość ośmiokrotnego przybliżenia oraz obsługę kart pamięci do 128 GB. Zasilane są ze złącza micro USB, a oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję wykrywa płacz dziecka i sylwetki ludzi oraz zwierząt. Dodatkowo, droższą wersję kamerki można regulować w dwóch osiach – pionowej (93 stopnie) i poziomej (360 stopni).

Obydwie współpracują z wiodącymi systemami inteligentnego domu: Google Home, Apple HomeKit i Amazon Alexa. Nie wiadomo jednak, czy będą obsługiwać HomeKit Secure Video.

anker eufy indoor cam 2k
fot. Anker

Anker Eufy Indoor Cam 2K – Ceny i dostępność

Najnowsze kamery Ankera pojawią się w sprzedaży już w maju, w cenach odpowiednio 40 dolarów amerykańskich za wersję podstawową i 50 dolarów za opcję z możliwością regulacji. Oznacza to, że sytuacja na rynku urządzeń do monitoringu domowego konsekwentnie ulega zagęszczeniu. W ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się wysypu podobnych urządzeń, być może w jeszcze niższych cenach niż teraz, choć tutaj wiele zależy od kondycji gospodarki i popytu na urządzenia inteligentnego domu.

anker eufy indoor cam 2k
fot. Anker

Dom pod kontrolą, gdziekolwiek jesteś

Kamery monitoringu domowego zyskują coraz większą popularność, czemu nie sposób się dziwić. Korzystając z nich, poza względami ochrony dobytku przed złodziejami, można podglądać, dla przykładu, czy nasze małe pociechy nie obudziły się oraz temu, co podczas naszej nieobecności robią zwierzęta domowe.

W oczekiwaniu na pojawienie się kamer Anker Eufy na polskim rynku zachęcamy do lektury naszych dotychczasowych opracowań o kamerach domowych, między innymi recenzji modelu TP-Link Tapo C200, którą przygotował Kacper. Dodatkowo w redakcji testujemy inteligentny odkurzacz Ankera – Eufy RoboVac G10 Hybrid. Opis wrażeń z użytkowania tego stróża porządku pojawi się na łamach oiot.pl już niebawem.