Amazon

Aplikacja Amazon pozwoli na udekorowanie wnętrza w AR

Nowa funkcja w aplikacji Amazon pozwoli na zobaczenie wybranych produktów do dekoracji domu przed ich zakupem. Choć firma pokazała podobne narzędzie już w 2017 roku, dzięki Room Decorator zobaczymy wiele przedmiotów naraz.

Funkcja ta już niedługo zostanie wprowadzona do sklepu Amazon na iOS i przeglądarkach desktopowych. Pozwoli także na zapamiętywanie stworzonych konfiguracji, jeśli jeszcze nie będziemy gotowi na zakup.

Aplikacja Amazon pozwoli na udekorowanie wnętrza w AR
Koncept działania Room Decorator / fot. TechCrunch

Tysiące mebli, jeden pokój

Room Decorator będzie obsługiwał tysiące unikalnych mebli i innych przedmiotów dekoracyjnych. Wliczają się w to także produkty, które są sprzedawane poza sklepem Amazon. Niektórzy z nas już niedługo mogą zobaczyć przycisk Zobacz w swoim pokoju pod wybranymi meblami w aplikacji firmy na platformie iOS.

Aplikacja Amazon pozwoli na udekorowanie wnętrza w AR
Funkcja działa także w przeglądarce, na podstawie zapisanych zdjęć / fot. TechCrunch

System ten został zbudowany za pomocą Apple ARKit przez zespół wizji komputerowej Amazon. Razem z działem meblowym stworzyli oni także narzędzie nazwane Showroom, które pozwoli na umieszczenie trójwymiarowych modeli mebli w całkowicie wirtualnym pomieszczeniu. Dzięki temu zobaczymy, jak prezentują się razem.

Ostatni w kolejce

Oczywiście, spółka Jeffa Bezosa nie jako pierwsza wpadła na taki pomysł. Zarówno IKEA, jak i Etsy posiadają już podobnie działające aplikacje na iOS. Co więc wyróżnia implementację Amazon?

Aplikacja Amazon pozwoli na udekorowanie wnętrza w AR
To w końcu największa amerykańska spółka handlowa / fot. TechCrunch

Jedno słowo – wybór. Amazon posiada o wiele więcej klientów na całym świecie, a różnorodność jego produktów jest nieosiągalna dla innych producentów. Jeśli spółka włoży więc wszystkie funkcje w jedną aplikację, jej klienci nie będą musieli korzystać z rozwiązań konkurencji.

Room Decorator już jest dostępny dla wybranych użytkowników aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Firma zapowiada jednak, że narzędzie to już niedługo trafi do wszystkich klientów – również za oceanem.